Třetí porážka v řadě. Třetí utkání bez vstřelené branky. To je nejnovější bilance fotbalistů sokolovského Baníku. Po prohře v Třinci a Hradci Králové tentokrát nestačili v domácím prostředí na čtrnáctou Čáslav.

Domácí začali aktivně, hosté naproti tomu hodně zostra. Ve 13. minutě seale takéujali vedení, když přímý kop zakroutil na vzdálenější tyč Kunášek. Baníkovci mohli odpovědět vzápětí ale hlavička Studíka trefila pouze tyč hostující branky. Další brankové příležitosti přišli až v samém závěru první půle. Po závaru před brankou Čáslavinejprve dvakrát vystrašil hosty Pilař, po něm měl na kopačkách vyrovnání Radzinevicius, ale svou tutovku spálil.

Druhý poločas začli domácí znovu ve snaze o vyrovnání aktivněji, sevřeli soupeře na jeho polovině, ale ke gólovému prosazení chyběla lepší myšlenka. V 60. minutě tak znovu zahrozili hosté a Kura musel po nastřelené tyči uklízet míč před dobíhajícím Špidlenem do bezpečí. O minutu později byl po Kunáškově centru Špidlen u míče již nejrychleji a na jeho hlavičkový pokus Zacharda nedosáhl, 0:2.

Trenér Sokolova Stanislav Purkart poté provedl několik změn v sestavě, ale domácí hráči se přes svou snahu proti dobře hrajícím hostům neprosadili. Čáslav si tak odváží ze Sokolova překvapivé, ale zasloužené tři body.

FK Baník Sokolov - FC Zenit Čáslav 0:2

Poločas:0:1.
Branky: 13. Kunášek, 61. Špidlen
Rozhodčí: Ardeleanu - Zlámal, Novák. ŽK: 5:6 (40. Radzinevičius, 62. Mlika, 79. Habai, 83. Duchnič, 87. Studík - 4. Haniak, 17. Fikejz, 70. Kunášek, 79. Špidlen, 79. Růžička, 87. Ptáček).
Diváci: 1320.

FK Baník Sokolov: Zacharda - Kaplan, Studík, Kura, Hanzlík (65. Habai) - Podrazký, Čada, Pilař (70. Janáček), Vaněček - Mlika, Radzinevičius (62. Duchnič).Trenér: Stanislav Purkart.
FC Zenit Čáslav: Fryšták - Kotrba, Ptáček, Ricka, Ptáček - Kunášek, Šisler, Haniak, Fikejz (54. Špidlen) - Pešír, Hlava (88. Hašek). Trenér: Martin Hřídel.