„K utkání jsme jeli ve třinácti lidech, včetně dvou gólmanů. Tomu jsme také uzpůsobili hru. Snažili jsme se hrát poctivě zezadu a bez chyb,“ přibližuje trenér Jiří Schveiner. To se jeho týmu ale dařilo pouze zčásti. „Bohužel jsme ale v prvním poločase vyrobili dvě chyby, kdy jsme nechali po centrech domácí hlavičkovat a z toho jsme dvakrát inkasovali,“ pokračuje trenér chodovských fotbalistů.

I když tomu obraz hry nevypovídal, hosté odcházeli poprvé do kabin s dvoubrankovým mankem. „Fotbal je o chybách, my jsme je udělali a soupeř je potrestal,“ říká stroze Schveiner.

Jeho tým ve druhé půli s domácími plně srovnal krok, vytvořil si příležitosti, ale žádnou nedokázal proměnit. A tak přišli čtvrthodinu před závěrem opět Pražané, kteří svou třetí brankou rozhodli zápas ve svůj prospěch.
„Domácí si zasloužili vyhrát, ale porážka 4:0 je pro nás až krutá,“ myslí si kouč Spartaku.

Teď čeká jeho svěřence dalčí domácí zápas, v sobotu přivítají Brozany.
„Bude to asi nejtěžší soupeř na jaře vůbec. Již na podzim hráli velmi dobře, teď se jim daří ještě více. Mají běhavé, ale také zkušené mužstvo,“ ví Schveiner.

Brozany na jaře ztratily body pouze s vedoucím Chomutovem a také v Sokolově. V šesti zápasech nastříleli 15 branek, inkasovali jen dvakrát.
„Nesmíme jim dát prostor na naší půlce a musíme se vyvarovat chyb, které takováhle mužstva dokáží potrestat,“ upozorňuje kouč Chodova.

Ten bude mít znovu problém vůbec nějak poskládat svůj tým. K vykartované dvojici Kaňok – Smolka se přidal zraněný Vachník, nejistý je nadále start Jozy.