Ti neponechali nic náhodě a do Zlína se vypravili již včera v ranních hodinách. Ani po třech prohrách v řadě baníkovci nevěší hlavu. Na půdě silného protivníka chtějí uspět. „Tak samozřejmě tam jedeme konečně bodovat,“ říká odhodlaně útočník Baníku Jiří Mlika. Jeho slova potvrzuje i první gólman Sokolova Zdeněk Zacharda. „Do Zlína si jedeme minimálně pro bod,“ říká.

Na hřišti Tescomy ale sokolovské hráče nečeká lehký úkol. „Rozhodující bude, jestli dokážeme uhlídat jejich standardní situace, protože tam mají vysoké hráče, kteří je dokážou zužitkovat,“ zamýšlí se dále Mlika, který se v týdnu tradičně se svými spoluhráči na sobotní duel pod vedením trenéra Stanislava Purkarta připravoval.

„Zaměřili jsme se hlavně na nakopávané míče a na samotné standardní situace, tak doufáme, že se nám to konečně povede protrhnout a po třech prohraných zápasech zase dokážeme uhrát příznivý výsledek,“ věří Mlika. „Ale bude to ohromně těžké,“ dodává vzápětí. „Bude to těžký zápas, Zlín má ještě šanci postoupit, musíme si dát hlavně pozor na jejich vysoké, výborné hlavičkáře,“ připojuje se Zacharda.

A příčiny posledních nepovedených zápasů? „To je těžké hodnotit, inkasujeme rychlé branky a nedokážeme na to reagovat. A také jsme samozřejmě dlouho nevstřelili branku. Snažíme se to odbojovat, ale momentálně se nám nedaří,“ přemítá sokolovský útočník nad třemi porážkami Baníku.
„Je to také o štěstí, pokud se nám podaří vstřelit i nějakou náhodnou branku, tak se zase chytneme,“ říká Zdeněk Zacharda závěrem.