„My jsme se dostali trošku do těžší situace, tři zápasy jsme nevyhráli, navíc jsme nevstřelili branku. Na druhé straně nás čeká velmi těžký soupeř, který hraje o postup,“ říká na úvod trenér Sokolova Stanislav Purkart.

„V situaci, ve které se nacházíme, jde o to zlomit to dobrým výsledkem a to může být zrovna utkání ve Zlíně,“ pokračuje Purkart.
Ten se také celý týden se svými svěřenci na sobotního soupeře pečlivě připravoval. „Pracujeme na tom, aby se nám to podařilo zlomit a první šance je právě teď. Já věřím tomu, že tam pojedeme hrát důrazný agresivní fotbal,“ říká Purkart, který podle toho také vybírá sestavu.

„Vůlí a nasazením se budeme prát o dobrý výsledek a zlomení té nepříznivé série,“ odhaluje předpokládané devizy svého týmu.
Důležitá bude také psychika. „I na tom samozřejmě pracujeme. Hráči to mají v hlavách, ale snažíme se je naladit spíše pozitivně. Přesvědčit je o tom, že poctivou prací v tréninku a potom v zápase se to dá otočit a zase to bude fungovat,“ věří Purkart.

Kouč také stále hledá hlavní příčiny nelichotivých posledních výsledků mužstva. „Je to právě také asi momentálně špatnou psychikou. Když jsme zpětně rozebírali zápas s Čáslaví, tak to začíná již nejistou rozehrávkou od obránců, navíc ve zmiňovaném utkání se to ještě podpořilo inkasovanou brankou,“ přibližuje Purkart.

Co bude dále důležité pro úspěch ve Zlíně? „Tam to bude také o tom, udržet případně co nejdéle nulu na svém kontě. Budem chtít hrát takovou poctivou defenzivu, ale ne pasivní, budeme se snažit se tlačit do útoku a vstřelit branku, protože na 0:0 tam chtít hrát nemůžeme,“ myslí si.

Domácí Zlín měl také problémy se sestavou.. „Já myslím, že se dají na ten zápas dohromady. Nepříjemné je to, že prohráli poslední domácí zápas s Ústím a budou tak určitě více obezřetní,“ uvědomuje si Purkart.
„Je to technické mužstvo, většina přetažených míčů směřuje na Žůrka a Kroupu. Pokud se nám to podaří eliminovat tak jako na Dukle, tak věřím, že uspějeme,“ říká na závěr Stanislav Purkart, který bude mít vyjma nadále zraněného Martina Čupra a Jaromíra Šmerdy k dispozici všechny hráče.