Po třech neúspěšných zápasech fotbalisté Baníku Sokolov získali konečně v minulém kole bod na hřišti exligového Zlína. „Pro nás byl Zlín takový malý krůček k tomu celkovému zlepšení. Bodový zisk určitě pomohl našemu sebevědomí, ale důležitý bude právě zítřejší domácí zápas. Pokud se nám získaný bod podaří potvrdit vítězstvím, tak potom pro nás bude mít teprve cenu a určitě se to dále promítne i do naší pohody,“ říká na úvod trenér Sokolova Stanislav Purkart.

S jakou taktikou nastoupí zachraňující se Hlučín do utkání? „Já od Hlučína očekávám podobný styl, jako hrála Čáslav. To znamená kvalitní zahuštěná defenziva a hra na rychlé protiútoky,“ zamýšlí se Purkart, který chce soupeři čelit jednodušší hrou. „Budeme se snažit přizpůsobit tomu také sestavu. Ta by měla být tentokrát trochu ofenzivněji naladěná, a konstruktivnější. Uvidíme, jestli se nám to podaří,“ pokračuje Purkart.
V týdnu se jeho hráči na soupeře poctivě připravovali. Zkoušely a nacvičovaly se různé herní varianty. „O jejich úspěšnosti se ale rozhodne až v tom samotném zápase,“ ví dobře Purkart.

Sokolovský kouč také věří, že pokud mužstvo ukáže v sobotu takovou vůli po vítězství a nasazení jako v předchozím zápase ve Zlíně, tak uspěje.
Vedle překonávání obrany Hlučína si Purkartovi svěřenci budou muset také dávat pozor na brejky soupeře. „Hlučín je hodně nebezpečný v rychlém přechodu do útoku. Navíc doma remizovali s Hradcem, i na Žižkově, teď porazili Ústí. Hrají pořád stejně, poctivě dozadu. Nedostávají moc branek, kromě Vlašimi kde dostali tři branky, jim to vychází,“ přibližuje dále Purkart soupeře.

Důležité také bude, komu se podaří vstřelit první branku. „Určitě bychom potřebovali jít doma zase do vedení, abychom nemuseli dotahovat brankové manko. Navíc v domácích zápasech které jsme zvládli, jsme vždy vstřelili první branku my,“ připomíná kouč Baníku Stanislav Purkart.
Kádr pro zítřejší utkání je s výjimkou Jaromíra Šmerdy, který sice začal v pondělí trénovat, ale zároveň si hned obnovil svalové zranění, kompletní. Sestava se tak zřejmě hodně přiblíží té úspěšné ze Zlína.

„Určitě bude podobná. Ve Zlíně to až na drobné výjimky, vypadalo dobře. O definitivní sestavě se rozhodneme až dnes odpoledne,“ říká Purkart a doplňuje: „Chtěli bychom hrát trochu ofenzivněji a rychlou kombinací se dostávat do zahuštěné soupeřovi obrany.“

Hráči, kteří se nevejdou do sobotní sestavy A – mužstva, posílí juniorku Baníku, která ve stejný čas nastoupí na hřišti rezervy prvoligového Kladna.

Program 25. kola: Pátek 30. dubna – od 17:00 Vítkovice – Zlín. Sobota 1. května od 10:15 Sokolov – Hlučín, od Sparta B – Jihlava, od 10:15 Třinec – Dukla Praha, od 16:00 SFC Opava – Hradec Králové. Neděle 2. května od 10:15 Žižkov – Karviná, od 14:00 Ústí n. L. – Vlašim, od 16:00 Čáslav – Most.