Celkově neokusili vítězný pocit již v sedmi zápasech po sobě. V sobotu nevyzráli na vlastním hřišti na dalšího soupeře, Viktorii Žižkov. Co na to říká útočný hrot Baníku Jiří Mlika?

Ke spokojenosti máte asi hodně daleko, posedmé v řadě jste nevyhráli…
Tak určitě. Po šesti zápasech jsme chtěli konečně vyhrát. První poločas tomu nasvědčoval, z naší strany to byla dobrá práce. Druhý poločas byla již naše klasika. Necháme si dát branku na 1:1, potom dokonce na 2:1. Tragédie.

Vy jste branku nedal, ale přesto jste přihrál Davidu Vaněčkovi na jediný gól Baníku…
Šance jsme měli. Já jsem hlavně šel sám na brankáře za stavu 0:0, ale nedal jsem. Naopak jsem na branku nahrál. Měli jsme hodně příležitostí, spoustu standardek. Nedali jsme branku a za to platíme. Naopak dostaneme góly prakticky ze všeho.

Po prvním poločase jste vedli 1:0, co vám říkal trenér o přestávce v kabině?
Říkal, že první poločas byl v pořádku. Chtěli jsme to udržet, přidat ještě jeden gól, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo.

V závěru hráč hostí po přímém kopu zahrál viditelně v pokutovém území rukou, píšťalka sudího ale zůstala němá. Jak jste viděl tuhle situaci vy?
Měla to být jasná penalta. Hráči to šlo ve zdi nad hlavou, šlo by to do branky, ale on to zachytil rukou. Rozhodčí to bohužel neviděl. Tím to ale určitě není, že jsme prohráli, branku jsme měli dát dříve.