I když ještě ráno se nevědělo, zda hřiště bude způsobilé k zápasu. „Vypadalo to velmi zle, ale v průběhu dne se to zlepšilo. Nakonec se dal hrát fotbal. Obě mužstva se i na takhle těžkém terénu snažila hrát kombinačně. Bylo to pro diváka poměrně atraktivní utkání,“ ohlíží se za duelem trenér Stanislav Purkart.

Baníkovcům, jako již poněkolikáté, v úvodu zápasu příliš nepřálo štěstí. „Do utkání jsme šli s tím, že chceme hrát zezadu, ale nakonec jsme museli znovu v úvodu střídat,“ pokračuje Purkart. Navíc v situaci, kdy byl ošetřován zraněný Daniel Kaplan, Sokolovští poprvé inkasovali. „Z jeho prostoru jsme právě dostali branku. Hráči se posunuli, ale obránce tam prostě chyběl,“ přibližuje situaci trenér Sokolova.
Po obdržené brance hosté zapnuli. Byli aktivnější, ale na podmáčenější polovině hřiště se těžko prosazovali.

Ofenzivně baníkovci zahájili i druhou půli, ale v 62. minutě inkasovali podruhé. „Od začátku jsme byli lepší, šli jsme za vyrovnáním. Bohužel soupeř potrestal naši jedinou chybu v rozehrávce,“ popisuje Purkart další nepříjemný moment. Od té doby ale hosté ještě zvýšili své obrátky. „Na domácích bylo znát, že jim docházejí síly, od 75. minuty jsme je již přehrávali,“ pokračuje kouč Baníku.
Jeho svěřenci nejprve v 79. minutě snížili, v poslední minutě se jim potom podařilo vyrovnat. „Přestože jsme prohrávali o dvě branky, tak jsme pořád šli za výsledkem. Myslím, že jsme po celý zápas byli lepší. Ale pokud venku dostaneme dvě branky, je těžké vyhrát,“ říká Purkart závěrem.