„Samozřejmě se chceme s našimi diváky rozloučit výhrou. Po těch nepovedených zápasech nám nic jiného ani nezbývá,“ říká omluvně trenér Baníku Stanislav Purkart.

Jeho svěřence však ani tentokrát nečeká jednoduchý úkol. Druhé Ústí nad Labem v posledním kole nezvládlo domácí zápas s Čáslaví (0:0) a na potvrzení postupu do Gambrinus ligy si tak musí počkat. „Nepodařil se jim udělat ten poslední krok a tak ho budou chtít udělat tady,“ ví dobře Purkart.
Domácí jsou přesto odhodláni nejen soupeře potrápit, baníkovci chtějí vyhrát. „Půjdeme jednoznačně za vítězstvím, doufáme, že se nám to podaří,“ věří Purkart, který příliš změn v herním stylu oproti posledním zápasům nechystá. „Chceme hrát stejně ale s lepším půběhem zápasu a vyvarovat se samozřejmě chyb,“ přibližuje.

Hosté, kteří jsou silní v útočném pojetí a kreativitě své hry, jsou také nebezpeční ze standardních situací. „Mají velmi dobré hlavičkáře. Džuban a Valenta jdou do zakončení na hranici rizika. Na to si budeme muset dát pozor,“ říká trenér Sokolova.

Na druhou stranu jako každé mužstvo i Ústí má své slabiny. „Budeme se snažit je využít,“ přeje si Stanislav Purkart, který se ale bude muset obejít hned bez několika hráčů základního kádru. Chybět bude zraněný David Čada a Daniel Kaplan i vykartovaný Tomáš Pilař. „Ve středové řadě nám tam zbyl akorát Pavel Javorský, budeme muset improvizovat,“ říká Purkart závěrem. Nejistý je i start Jiřího Studíka.

Program 29. kola: Sobota 29. května vše od 16:00 Vítkovice – Sparta B, Sokolov – Ústí n. Labem, SFC Opava – Žižkov, Most – Vlašim, Třinec – Karviná, Čáslav – Hlučín, Hradec Králové – Zlín, Dukla Praha – Jihlava.