„Bude to těžké, ale pořád věříme, že to v neděli s Chomutovem zvládneme,“ říká trenér Jiří Dreisetl, který dobře ví, že je to zřejmě poslední možnost jak uhájit naději na záchranu divize. „Od tohoto zápasu se bude dál všechno odvíjet. Jestliže doma proti Chomutovu nevyhrajeme, nebudeme mít již žádnou reálnou šanci záchrany,“ říká.

Pokud naopak svěřenci Jiřího Dreiseitla uspějí, čeká je zápas ve Vilémově. „Může se stát, že právě tohle utkání potom rozhodne o tom, kdo sestoupí. Může to být vůbec nejdůležitější utkání v sezoně,“ připouští Dreiseitl.

Přemýšlet teď ale o zápase ve Vilémově rázně odmítá. „Před námi je krok Chomutov, pokud uspějeme, můžeme přemýšlet dál,“ říká.
Přestože Chomutovu patří druhá příčka tabulky, již v podzimním vzájemném duelu juniorka na severu Čech držela s domácími krok. O výhře Chomutova 2:1 nakonec rozhodl sporně nařízený pokutový kop. „Byly tam takové mimofotbalové věci, ale to by teď být nemělo,Chomutov má v tabulce šestibodový náskok,“ upřesňuje Dreiseitl.

Jak vidí sokolovský trenér nedělního soupeře a kde případně hledat slabinu Chomutova? „Mají silný střed. Je to mužstvo složené z mladíků i starších hráčů. Jsou slabší na krajích, toho se budeme snažit využít a uvidíme, jak to vyjde,“ pokračuje Dreiseitl.

Stěžejní opět bude, v jakém složení juniorka nakonec nastoupí. „Uvidíme, jak se domluvíme na posilách z A – mužstva, případně dorostu, protože například Jankovský předvedl v posledním zápase ve druhém poločase dobrý výkon,“ upřesňuje.

Ve výběru hráčů pro zápas však nebude rozhodovat jen momentální kvalita a výkonnost hráčů. „Vybereme hráče, kteří chtějí hrát a budou se snažit pomoct klubu zachránit divizi,“ říká Dreiseitl závěrem.
Utkání začíná v neděli, v tradičních 17 hodin. V dalších kolech juniorku sokolovského Baníku čeká utkání ve Vilémově, domácí derby se Spartakem Chodov a v závěrečném kole potom zajíždějí baníkovci do Českého Brodu.