Baníkovci začali utkání aktivněji. Již po půlminutě hry musel Mlikův nebezpečný pokus mířící pod břevno vyboxovat gólman Ústí Novák. Další příležitost ke skórování měl v 9. minutě Vaněček, ale i s jeho střelou si poradil brankář Severočechů.

V 18. minutě ale poprvé udeřilo na druhé straně hřiště. Knakalův zásah ve vápně podepřel hostující Zachariáš mohutným výkřikem a sudí Makovička ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Z ní se nemýlil Valenta a poslal tak Severočechy do vedení.

Hosty přiblížení se postupu do nejvyšší fotbalové soutěže vyburcovalo k lepšímu výkonu a začali postupně přebírat iniciativu, která vyvrcholila druhou brankou ve 38. minutě zápasu. Po Benčíkově pěkné přihrávce se protáhl do šestnáctky domácího týmu Martykán a střelou k tyči pojistil Ústečanům vedení.

Pokud domácí chtěli ve druhém poločase zabojovat o lepší výsledek, štěstěna jim příliš nepřála. Již po necelých třech minutách hry si potáhl po pravé straně míč Rudnyrskyy a jeho nepovedený centr k překvapení celého stadionu zaplul ještě s pomocí vzdálenější tyče znovu do sokolovské branky, 0:3.
Domácími hráči třetí branka evidentně otřásla a v dalším průběhu druhého poločasu působili matným dojmem, naopak hosté si v poklidu bránili svůj náskok.

Příznivci Baníku se nakonec přece jen dočkali. V 86. minutě snížil svou parádní dalekonosnou střelou David Vaněček. Hosté si tak mohli po utkání řádně užít postupové oslavy.

FK Baník Sokolov – FK Ústí nad Labem 1:3 (0:2).

Branky: 86. Vaněček – 18. Valenta (PK), 39. Martykán, 48. Rudnyrskyy.

Rozhodčí: Makovička – Pospíšil, Teuber. ŽK: 1:2 (23. Knakal – 85. Benčík, 87. Novák). Diváci: 1 095.

Baník Sokolov: Bertelman – Šmerda (57. Hanzlík), Knakal (46. Kura), Jašíček, Čupr – Habai, Podrazký, Javorský, Vaněček – Radzinevicius, Mlika (69. Duchnič). Trenér: Stanislav Purkart.

FK Ústí nad Labem: Novák – Hyčka, Valenta, Džuban, Dvořák – Rudnyrskyy (58. Franc), Martykán, Zachariáš (77. Šmrha), Benčík – Volek, Jindráček (67. Karlík). Trenér: Svatopluk Habanec.