Pražané stále bojují o zachování soutěže, naproti tomu hostům již prakticky o nic nejde. Malé motivace svých svěřenců se ale trenér Stanislav Purkart nebojí. „Motivovat snad hráče nemusíme. Pořád nám jde o to přerušit nepříjemnou sérii a zakončit sezonu dobrým výsledkem,“ má jasno.
Proti Pražanům hrajícím o bytí a nebytí to ale nebudou mít znovu vůbec lehké. „Opět máme soupeře, který o něco hraje, ale přesto chceme vyhrát,“ přeje si kouč Baníku.

Naopak v důležitosti utkání pro domácí tým vidí spíše výhodu. „Sparta bude muset hrát, bude muset útočit, a to by nám mohlo vyhovovat, ale samozřejmě uvidíme, jak se nakonec zápas bude vyvíjet,“ říká Purkart.

Rezerva čerstvého mistra Gambrinus ligy je tradičně složena z mladých talentovaných hráčů, kteří hrají v rychlosti, dokáží kombinovat. „Nesmíme jim nechat prostor. Pokud je necháme hrát, začnou si věřit. Naopak je musíme svou hrou znervóznět a poté udeřit,“ hledá recept na zítřejšího soupeře Stanislav Purkart.

K dispozici bude mít trenér A – týmu, s výjimkou Davida Čady a Daniela Kaplana, všechny hráče. Otázkou zůstává, kteří fotbalisté prvního týmu nakonec posílí juniorku v jejím existenčním zápase ve Vilémově, který se hraje souběžně.
Program 30. kola: Sobota 5. června od 17 hodin: Jihlava – Hradec Králové, Zlín – Most, Karviná – Čáslav, Žižkov – Třinec, Vlašim – SFC Opava, Sparta B – Sokolov, Ústí n. L. – Vítkovice, Hlučín – Dukla Praha.