Domácí Spartak nastoupil proti celku ohroženému sestupem, Unionu Čelákovice, a hosté, vědomi si důležitosti situace, nastoupili do zápasu také aktivněji. Hned v úvodu se protlačil do šance Hakl, ale v dobré pozici pálil těsně mimo domácí tyče. V 17. minutě navíc orazítkoval Matějka tyč domácí branky.

Poté se začali čím dál častěji osmělovat také chodovští fotbalisté, kteří nepříjemnými centry posílanými do šestnáctky Čelákovic dělali hostům problémy. Jejich aktivita se jim vyplatila. Ve 28. minutě se po Jozově zásahu hlavou snesl míč ke vzdálenější tyči, kde si na něj počíhal Klemera a poslal tak domácí do vedení. Chodovské branka ještě více povzbudila. Ve 35. minutě po rohovém kopu to mohlo být 2:0, když hostující gólman Hlaváček po nepříjemné teči jen s obtížemi lapil míč.

Ve druhém poločase Čelákovice opět zvýšily své úsilí, usadily se na domácí polovině, ale dlouho nemohly nic vymyslet. Naopak v 66. minutě se dostal do brejku po dlouhém nákopu domácí Vachník, celou akci vyšperkoval přihrávkou na Kočího, ale ten promeškal správný moment pro střelu, která tak byla nakonec zblokována.

Poté se již vložil do hry rozhodčí Duchoň z Hostivaře. Při nařízeném přímém kopu v 68. minutě odsunul zeď Chodova dále, než by se zřejmě patřilo, a hostující Vršek s pomocí nepovedeného zákroku gólmana Šourka srovnal stav na 1:1. Po necelých dvou minutách se však situace prakticky opakovala a tentokrát čelákovický střelec vymetl levý horní roh domácí branky, 1:2. Chodovští se začali znovu tlačit do ofenzivy ve snaze o vyrovnání, rozhodčí je ale příliš nenechali hrát. Přesto měli v 86. minutě domácí fotbalisté znovu na kopačkách vyrovnání. Po Vachníkově průniku střílel Dušek, po něm se k odraženému míči dostal opět Vachník, ale nedokázali dopravit míč do sítě Čelákovic.

Zápas se dohrával ve značně emotivní atmosféře. Trenér Spartaku Jiří Schveiner byl vykázán z domácí lavičky, několik hráčů obdrželo žluté karty a chodovští diváci také dávali hlasitě najevo svou nespokojenost s výroky hlavního i pomezního sudího.
Přes čtyři střídání ve druhé půli a množství déle trvajících přerušení nakonec hlavní rozhodčí znovu vyburcoval emoce, když nastavil pouhou jednu minutu, a tak prakticky utnul další domácí snahy o vyrovnání. Naopak hosté si mohli s hrstkou svých příznivců užít po závěrečném hvizdu svou výhru a tím také záchranu v divizní soutěži.

Spartak Chodov – SK Union Čelákovice 1:2 (1:0).

Branky: 28. Klemera – 68. a 70. Vršek. Rozhodčí: Duchoň – Vlasjuk, Hasíková. ŽK: 4:3. Diváci: 160.
Chodov: Šourek – Štěpán, Širochman, Krupička, Vondráček, Klemera, Svůra (72. Dušek), Kaňok (81. Kastl), Joza, Bečvář (45. Kočí), Vachník. Trenér: Jiří Schveiner.