Tentokrát se tak nenaplnily tradiční prognózy, ve kterých tým, kterému již o nic nejde, v poklidu přenechá všechny body svému zachraňujícímu se soupeři.
Navíc Sokolov necestoval k utkání kompletní. „Vzhledem k tomu, že jsme šli do zápasu v trochu kombinované sestavě, kdy jsme se vlastně dělili o hráče s béčkem, abychom ještě zachovali naději na záchranu divize, jsme neodehráli špatné utkání,“ říká na úvod trenér Baníku Stanislav Purkart, který zvolil na Strahově tradiční venkovní taktiku. Dobrou defenzivu a nebezpečné protiútoky.

„Nabádali jsme hráče, aby se nesnažili závodit s mladými hráči soupeře. Myslím, že to se nám dařilo,“ pokračuje spokojeně Purkart.
Jeho tým nejenže v první půli neinkasoval, ale ve 23. minutě se právě po jednom z nebezpečných kontrů dostal zásluhou Jiřího Mliky do vedení. „Chtěli jsme zaměstnávat soupeře nebezpečnými protiútoky i z toho důvodu, abychom trochu rozmělnili očekávaný domácí tlak, ale ten se prakticky až do naší vstřelené branky nedostavil,“ liboval si dále Purkart.

Za jednobrankového vedení Baníku se situace na hřišti přece jen trochu změnila. „Po vstřelené brance jsme byli pasivnější, Sparta si vytvořila mírnou převahu, ale do nějakých větších příležitostí se domácí nedostávali,“ pokračoval kouč Sokolova, který tak mohl být s první půlí spokojen.
I začátek druhého poločasu zastihl jeho svěřence v dobrém rozpoložení. „Měli jsme tam dvě tři dobré příležitosti. Kdybychom dali na 2:0, tak si myslím, že utkání bylo rozhodnuté, ale to se nám nepodařilo,“ lituje Purkart.

Převahu si domácí Pražané začali vytvářet až v závěru utkání, hrozili především ze standardních situací. Po jedné takové v 78. minutě zahrála hostující obrana rukou a vyrovnávací branku obstaral kapitán sparťanského béčka Rada z nařízeného pokutového kopu. „Poté se již utkání dohrávalo mezi šestnáctkami obou týmů. Myslím, že remíza byla spravedlivá, ale kdybychom tam dali branku na 2:0, tak si myslím, že jsme mohli to utkání i vyhrát,“ míní sokolovský trenér.

Tentokrát mohl být Stanislav Purkart po zápase s výkonem svých hráčů spokojen. „Odvedli dobrý výkon a minimálně bod jsme si zasloužili,“ říká na závěr.
Po posledním kole nečeká sokolovské hráče dlouhé volno. Po krátké dovolené se začnou znovu připravovat na novou sezonu. Poprvé se sejdou již 23. června.