Finále krajského poháru na habartovském stadionu udal ráz již ve 4. minutě citický Peřina, který svou povedenou střelou zpoza šestnáctky nedal gólmanovi Nejdku příležitost, a poslal tak Citice za obhajobou. Další branku mohl stejný hráč přidat vzápětí, ale nakonec zamířil těsně mimo tyče.
Nejdek se snažil srovnat stav, tlačil se do útoku, v závěru akcí ale chyběla lepší finální přihrávka. Naopak v 31. minutě vyrobili Nejdečtí chybu, po níž musel gólman Franz zastavit v pokutovém území únik Sopra jen za cenu faulu. Z nařízeného pokutového kopu se nemýlil Moule, 0:2.

Další vzrušení přineslo v závěru poločasu hlavně zranění citického Stroleného, který se tlačil do zakončení, ale po střetu s protihráčem nakonec putoval nejen předčasně ze hřiště, ale také do nemocnice.
I druhý poločas začali lépe citičtí fotbalisté. Již po pěti minutách hry sebral Nejdku myšlenky na zvrat utkání Bufka, který nejlépe vystihl zahrávaný roh Prchala a hlavou zvýšil na 0:3. V 53. minutě hostům přece jen vykřesal jiskřičku naděje David Smrt, rovněž hlavičkovým zásahem po rohovém kopu, 1:3.

Na hřišti se poté začalo žlutit, přibylo tvrdých zákroků. Nejdečtí se znovu pokoušeli o další korekci skóre, citická obrana ale pracovala dobře. Navíc v 62. minutě po rychlém protiútoku sice Peřinovu střelu z úhlu brankář Franz vyrazil, ale na pravé straně si počíhal na odražený míč Václav Dobřemysl, dopravil ho přes rychlý přesun bránících hráčů do nejdecké branky a posunul skóre na 1:4.

Rozhodnuto? Nikoliv. Gólová přestřelka pokračovala. Po necelé minutě hry dostali výhodu zahrávání pokutového kopu i horalé z Nejdku a ani Bachratý se nemýlil, 2:4. Vzápětí zahrozil znovu Peřina svou překvapivou střelou, která jen těsně minula branku.
Zbytek utkání se hrál za vytrvalého deště, který „uklidil“ drtivou většinou ze dvou stovek diváků pod střechu u šaten. K dalšímu dramatu již nedošlo. Gólovou pečeť obstaral v 78. minutě znovu Moule, který si mohl znovu postavit míč na značku pokutového kopu po sražení Kuželky a s přehledem utnul snahy Nejdku o další zápletku.

Výhra Citic je zasloužená. Nejdečtí, hlasitě podporovaní svými fanoušky, byli důstojným finálovým soupeřem a v Habartově předvedli určitě sympatický výkon. Fotbalová kvalita a zkušenost byly ale přece jen na citické straně. Fotbalisté Sokolu tak obhájili loňské prvenství.

FK Nejdek – Sokol Citice 2:5 (0:2).
Branky: 53. Smrt, 63. Bachratý (pk) – 4. Peřina, 31. a 78. Moule (obě pk) a, 50. Bufka, 62. Dobřemysl.
Rozhodčí: Hlavatý – Vejvoda, Vokoun. ŽK: 4:2. Diváci: 200.
FK Nejdek: P. Franz – Eliáš, S. Franz, Kolda, Mandou, Šlapa, Šimonek, Rejcha, Haas (60. Bachratý), Smrt (69. Ševčík), Šourek. Trenér: Jaroslav Růžička.
Citice: Strolený (44. Burda), Heřman (82. Kohout) , Bufka, Ticháček (17. Kuželka), Bardon, Prchal, Moule, Peřina, Dobřemysl, Sopr. Trenér: Václav Medřický.