Hrát se bude netradičně kvůli přípravě hlavní travnaté plochy na hřišti s umělým povrchem v areálu Baníku. „V tomhle počasí je to samozřejmě tragédie,“ poznamenal chodovský kouč Jiří Schveiner a doplnil: „Počítat se v tomhle vedru zřejmě nedá s nějakým rychlostním fotbalem.“

Zvláštní příchuť bude mít derby hned pro několik odchovanců sokolovského fotbalu, kteří působí v chodovském dresu. „Mám tam vlastně půlku hráčů ze Sokolova, kteří se určitě budou chtít ukázat,“ potvrzuje Schveiner, podle kterého o utkání také rozhodne nedělní dopolední zápas Vilémova na hřišti mosteckého béčka, které může utnout byť již jen teoretickou možnost juniorky na záchranu. „Domácí budou chtít stoprocentně vyhrát, v opačném případě se již tak nevyhecují,“ předpovídá.

Schveiner jede do Sokolova s tradiční taktikou a také jasným cílem. „Budeme hrát znovu poctivě zezadu a čekat na svoje šance. Chceme předvést kvalitní hru a nezklamat naše fanoušky,“ říká závěrem Jiří Schveiner, který kromě Svůry bude mít k dispozici zřejmě kompletní kádr.

Ve zcela jiné pozici, ale s podobným cílem půjde do utkání i domácí Baník. „Šance na záchranu je více než minimální, ale my nastoupíme do posledního domácího zápasu určitě s tím, že ho chceme vyhrát,“ říká trenér Jiří Dreiseitl. Otázkou však zůstává, v jaké sestavě domácí po včerejším „vyhazovu“ některých hráčů nastoupí.

„Udělali jsem to takhle i s tím rizikem, že to hráči budou vědět před skončením sezony, ale chtěli jsem se zachovat korektně a dám jim tak případně více prostoru pro sehnání nového angažmá. Hráči si to zaslouží, celou sezonu tady poctivě pracovali. Uvidíme, jak to přijmou,“ objasňuje dále Dreiseitl. Vedle dorostenců zasáhnou do zápasu znovu i hráči áčka. Vedle uzdraveného Čady zřejmě i Pilař.
Program 29. kola Divize B: Sobora: Kladno B – Teplice B, Čelákovice – Český Brod, Chomutov – Admira. Neděle: Most B – Vilémov, Rakovník – Litvínov, Jirny Brozany, Děčín – Př. Kopanina, Sokolov B – Chodov.