Raketový start a dvě rychlé branky domácích hráčů daly ráz zajímavému utkání, v němž oba týmy bojovaly o vylepšení svých pozic v dolní části tabulky krajského přeboru. Pěkným vítězstvím 4:1 a ziskem tří cenných bodů si borci Baníku Union výrazně upevnili své 12. místo před čtveřicí celků pod nimi (Aš, Habartov, Chyše, Jáchymov) a prakticky se tak vymotali z přímých sestupových starostí. Hosté, kteří měli v nohách neúspěšnou středeční předehrávku v Citicích, začali lépe a už v 7. minutě si vytvořili první gólovou šanci v utkání. Barvínek kolmicí vypustil do brejku Adyho, ten sice přehodil brankáře, ale také branku, a bylo po šanci.

Následný úder domácích v 8. minutě byl tvrdý. Protiútok s dobrou kombinací zakončil Burda ranou z blízka, a bylo to 1:0. Dvě minuty nato přišel další zářez. Prudkou střelu Boudy brankář hostí jen vyrazil a zcela volný Machulka opakovanou ranou zvýšil na 2:0.
Chvíli nato unikl znovu Ady, po kličce brankáři vypálil z ostrého úhlu, ale stoper Hejl z brankové čáry míč vykopl. Ve 25. minutě Kovařík nezištnou přihrávkou vybídl ke gólu Karáska a ten nezaváhal, 3:0.

Snaha hostí končila na pozorné obraně domácích, další dvě brejkové akce Adyho skončily bez úspěchu. Na opačné straně hřiště odstartovala střelecké manévry bomba Kovaříka, tuhle i několik dalších prudkých střel však Hanker povyrážel. Krátce nato se přesným pasem blýskl Novák, Barvínek ale svoji příležitost prováhal. Bez efektu skončila také dlouhá samostatná akce Duriše, jeho rána levačkou letěla vysoko nad. V téže 43. minutě vypálil na druhé straně těsně vedle Burda.

V úvodu 2. půle byly k vidění neúspěšné pokusy Adyho a domácího Farkaše. Po hodině hry se trefili také hosté. Rohový kop a opakovaný centr Fouska si našel Barvínka, který ranou pod břevno korigoval na 3:1.

Po dalších deseti minutách hry uprostřed hřiště se dral do šance Poliačik, ale Kovařík ho čistě odzbrojil. V 77. minutě domácí hráči vše pečetili.
Pravý bek Macák upláchl až ke koncové čáře, přihrál zpět proti noze Burdovi a kanonýr Sedla ranou k tyči přizdobil výsledek na konečných 4:1.
Utkání bylo rozhodnuto. Dohrávalo se v poklidu, k vidění bylo ještě několik střeleckých pokusů. Barvínek mířil kousek vedle, na druhé straně po centru Šebka vypálil Farka těsně nad a prudkou ránu Petráčka vyrazil brankář Hanker. Dobrá střela Adyho, kterou Liška vyrazil, potom celé utkání zakončila.

BU Nové Sedlo – Baník Habartov 4:1 (3:0).
Branky: 8. a 77. Jan Burda, 10. Jiří Machulka, 25. Petr Karásek, 63. Ondřej Barvínek
Nové Sedlo: Liška – L. Macák, Hejl, Kubelka (65. Koudele), M. Miller – Velta (80. Šebl), J. Machulka, Karásek, Kovařík – Burda (84. Petráček), Farkaš. Trenér: Stanislav Suchý, asistent: Marcel Procházka.
Habartov: R. Hanker – Novák, Ďuriš, Fousek, Fišer (46. Poliačik) – Nováček, M. Richter, Barvínek, Straka – Ady, Lukeš. Trenér: Gerhard Nicklas, asistent: Jaroslav Henkl.
Rozhodčí: Rousek – Tichota, Kliner. Delegát svazu Jan Rajtmajer. ŽK: 2:1 (36. Macák, 61. Burda – 56. Novák). Diváci: 130.

„Pomohly nám dva rychlé úvodní góly, kterými jsme soupeře asi hodně zaskočili,“ liboval si po utkání spokojený trenér Nového Sedla Sláva Suchý. „Naši kluci věděli, o co se hraje. Z hlediska záchrany soutěže to byl pro obě strany hodně důležitý zápas a naši hráči ho zvládli skvěle. Hráli s ohromnou chutí, do utkání dali všechno, co v nich je. Určitě je musím všechny bez rozdílu pochválit jak za dnešní výkon, tak i za snahu a výkony v celé jarní části sezony. Nebylo to pro náš omlazený tým lehké, ale zvládli jsme to. Děkuji celému mužstvu,“ dodal štěstím zářící trenér fotbalistů Nového Sedla Sláva Suchý.