Citický čerstvý vítěz Poháru KKFS se tedy s úspěšnou sezónou loučil stylově – vítězstvím a naprosto jasnou záchranou nejvyšší krajské fotbalové soutěže, o níž Sokol bezpečně rozhodl už v předešlých zápasech. V Karlových Varech to vše jen pečetil. Fotbalisty Citic zdobí nezměrná bojovnost. Nasazením a srdnatým výkonem dokázali během sezóny porazit nejeden fotbalově vyspělejší tým, než jsou sami, a na hřišti Lokomotivy Karlovy Vary to znovu jen potvrdili. Nutno předeslat, že Karlovy Vary byly v zápase viditelně lepším týmem, bojovní sokolové je však udolali vůlí, bojovnou morálkou a heroickým výkonem.

Dramatický zápas plný zvratů začali lépe domácí. Jejich první střela napříč brankou minula pravou tyč jen o centimetry, v 8. minutě už přišel první úder. Martin Vaněk se prosmýkl do vápna a prudkou ranou k bližší tyči otevřel skóre utkání, 1:0. Odpovědí byla střela Peřiny těsně nad, pokus Bardona Cypris kryl.

Ve 20. minutě Citice vyrovnaly. Štika autovým hodem poslal Peřinu do pokutového území, ten se otočil kolem obránce, vylepšil si palebnou pozici a ranou k bližší tyči srovnal na 1:1.

A hosté byli při chuti. Dělovku Prchala vyškrábl brankář na roh, několik útočných akcí zastavili obránci Lokády v čele se zkušeným Mitterpachem. Zkušenost byla i na straně Citic, v jejichž dresu odehrál dobře celý zápas Pavel Šíp starší (47 let).

Ve 38. minutě si domácí brankář Cypris ve vzdušném souboji hodně ostře vyšlápl na Mouleho. Ten sice dohrál první poločas, ale do druhé části hry už pro bolest zad nenastoupil, což bylo citelným oslabením týmu hostí.

Z důvodu nuceného střídání Mouleho jediným připraveným náhradníkem Mankošem pak trenér Medřický zamíchal sestavou. David Peřina byl z útoku stažen na místo stopera, Jiří Prchal se naopak vysunul do pozice ofenzivního záložníka. Tahle změna se ukázala být dobrým tahem. Peřina spolehlivě a zodpovědně bránil, Jirka Prchal se později blýskl dvěma přihrávkami na vítězné góly. Jenže více hrozili domácí hráči, kteří byli ve druhém poločase lepším, ale hlavně nebezpečnějším týmem. Prudká střela Belbla prosvištěla jen těsně vedle, Abderman svoji gólovou šanci promrhal nepřesnou přihrávkou a Jílek vypálil prudce, ale nad hostující branku.

V 60. minutě stáli při sokolech snad všichni fotbaloví svatí. Bomba Votíka proklouzla Veverkovi z rukou a míč se došoural na tyč, kde se zastavil. Před dobíhajícími útočníky Varů si pak Veverka dalším mrštným skokem před čarou ležící balon sebral.
Ostřelování branky hostí nebralo konce, střelecké manévry hráčů Lokotky pokračovaly dále. Prudká hlavička Koláře mířila kousek vedle a další bomba Votíka těsně nad. Lokomotiva jela plnou parou.

Další velké vzrušení pro diváky přinesla 63. minuta. Domácí zachytili míč z nepřesné rozehrávky hostí a přečíslením čtyři na dva se hnali do nebezpečné zteče, hosté se ale ubránili.

Velice nebezpečná čtvrthodina v úvodu druhé půle pominula, po hodině hry už citičtí hráči hru znovu srovnali, a co víc, sami dvakrát udeřili. Ke gólu bylo blízko v 68. minutě. Při rohu si Prchal narazil míč s Bufkou, sám pak prudce vypálil na zadní tyč, ale Cypris se vymrštil a tygřím skokem bravurně vyrazil.
Zápas šel do finiše, přišly rozhodující minuty i momenty. Prchal vykombinoval nádhernou akci, jako na stříbrném tácu předložil míč Bardonovi a tenhle bombarďák výstavní ranou do vzdálenější šibenice otočil skóre na 1:2. Stadion oněměl úžasem, této parádní trefě Petra Bardona ze 69. minuty pak zatleskali také příznivci domácí Lokomotivy.

Deset minut nato pálil Dobřemysl, stoper Varů však míč z brankové čáry vykopl. Na opačné straně hřiště rohový kop Belbla našel Koláře, jeho prudká hlavička mířila jen malý kousek vedle. V 83. minutě domácí po dalším průniku Belbla a jeho střele k tyči vyrovnali na 2:2, morová rána to ale nebyla. Při tlaku a náporu domácích se jevilo, že Vary vstřelí ještě svůj třetí a vítězný gól. Jenže to se nestalo, ale naopak udeřilo na opačné straně hřiště.

Prudký volný přímý kop Prchala z ostrého úhlu Cypris jen vyrazil a dravý Štika hlavičkou z blízka rozhodl o osudu utkání, 2:3.
Na tenhle rozhodující gól z 86. minuty už dobře hrající domácí hráči odpovědět nedokázali. Borci z Citic touto vítěznou brankou v závěru korunovali svůj obdivuhodně srdnatý, ale také heroický výkon. Bylo to jejich parádní loučení se sezonou. Zápas posledního, 30. kola s Habartovem si už totiž předehráli dříve, a jak jinak než také vítězně 4:3.

Lokomotiva Karlovy Vary – Sokol Citice 2:3 (1:1).
Branky: 8.Vaněk, 83. Belbl – 20.Peřina 69. Bardon, 86. Štika.

Loko K. Vary: Cypris – Kolář, Mitterpach, Votík, Pěkný – Belbl, Horn, Diviš, Vaněk (78.Salamon) – Abderman, Jílek.
Citice: Veverka – Kohout, Prchal, Bufka, Kuželka – Štika, Moule (46. Mankoš), P. Šíp st., Bardon – Dobřemysl, Peřina. Trenér: Václav Medřický, který se tímto vítězným zápasem rozloučil se svojí dlouholetou trenérskou kariérou.
Rozhodčí: Vaněček – Hányš, Krejčí. DS: Miroslav Skála. ŽK: 1:4 (45. Peřina, 48. Bardon, 70. Kohout, 80. Dobřemysl – 63. Kolář). - mi