Hovořilo se o posílení prvního mužstva i juniorky. Účastníci seznámili novináře s cíli klubu, a to nejen u soutěží dospělých, ale také u mládeže. Sportovní ředitel Vítězslav Hejret nevynechal ani ekonomickou stránku klubu a také se po letech trochu podrobněji zástupcům médií představil Jaroslav Dittrich.

Nezapomnělo se ani na otázku výstavby nového stadionu, se kterým je úzce spjatý postup do Gambrinus ligy.
„Sport a ekonomika jsou velice provázané. To, jak se daří zejména prvnímu mužstvu, se následně odrazí na jednání s našimi partnery a samozřejmě také s potenciálními novými sponzory,“ poznamenal na úvod sportovní ředitel Vítězslav Hejret.

Podle finančních prostředků se následně nakupují posily pro mužstva. „Pro letošní rok se nám podařilo rozpočet zajistit, a to prakticky v plné výši, s plným vědomím toho, že prostě musíme šetřit. Ekonomická krize, která před rokem zasáhla svět, tak postupně dobíhá veškeré sportovní dění. Nejedná se jenom o fotbal, ale o veškeré sporty,“ pokračoval Vítězslav Hejret.

Na program tiskové konference se dostala i otázka výstavby nového fotbalového stadionu v Sokolově. „Sehnat peníze na stadion je velice složité. Momentálně jsme podstoupili několik jednání, která během léta nebyla tak intenzivní. Ať na úrovni ekonomické nebo politické. V současnosti zůstává stav stejný. To znamená, že nikdo neřekl, že stadion nebude, ale zároveň ještě není termín, kdy se začne stavět. Do té doby, než budeme znát něco konkrétního, nemůžeme nikomu nic přislíbit,“ popsal sportovní ředitel Hejret otázku okolo stadionu a přidal přesný fakt, jak se věci mají: „Je vydané stavební rozhodnutí, které má platnost do poloviny příštího roku.“

Ke slovu se dostal i trenér A – mužstva Stanislav Purkart. Ten v úvodu zhodnotil letní přípravu mužstva, která začala 23. července a vedle přípravných zápasů baníkovci absolvovali již téměř tradiční soustředění ve Zruči u Plzně. „Byl jsem spokojen s přístupem hráčů, byl jsem spokojen s podmínkami.Jediným negativem letní přípravy bylo počasí, panovala extrémní vedra, takže jsme museli malinko tréninky upravovat, protože to samozřejmě hráčům bralo hodně sil,“ říká Purkart, který si rovněž pochvaloval skutečnost, že se jeho týmu prakticky vyhýbala vážnější zranění.

Příprava tak byla podobná té na minulou sezonu, kde následně podzimní část zastihla mužstvo v dobré formě. „Já věřím, že tomu tak bude i letos,“ přeje si Purkart. Po naopak nepříliš přesvědčivém jaru doznalo mužstvo několika změn. Se sokolovským dresem se rozloučilo hned osm hráčů širšího kádru, místo nich přišla „nová krev“. „Měli jsme vyhlédnuté dva hráče, Šilhana a Dittricha, ty jsme chtěli získat a to se nám podařilo,“ potvrzuje sokolovský kouč.

Dalších několik hráčů bylo v Sokolově na zkoušku. „Dva Chorvaté, kteří zde byli, v žádném případě neměli výkonnost na druhou ligu. U Vyhnala ze Slavie jsme sledování oddálili do zimy. I když naznačil určité věci, nebyl zcela zdravotně v pořádku,“ přiblížil dále Purkart. Klub neangažoval nakonec ani Šollara z Teplic. „Nezdálo se nám, že by měl být posilou,“ upřesňuje Purkart, který doufá, že naopak dvojice hráčů Dittrich, Šilhan zvýší efektivitu sokolovské ofenzivy.

Z Karlových Varů se také do mužstva vrátil Jakub Blažek. „Je to mladý hráč, který v přípravě ukázal, že by tady v budoucnu měl mít místo,“ věří Purkart. Z juniorky byl do „áčka“ přeřazen Jakub Puchmertl a z dorostu Lukáš Jankovský. „Tam se jedná o mladé, talentované hráče, kteří by měli v budoucnu promluvit do sestavy,“ končí Purkart výčet změn v týmu.

Na přetřes se také dostala otázka, která příznivce před startem sezony zajímá nejvíce, a to jsou cíle klubu. „Naším cílem je pohybovat se v horní polovině tabulky. Pokud to bude mezi 4. a 6. místem, tak to podle mě bude ideální,“ říká Purkart a doplňuje: „Samozřejmě každý trenér by chtěl být po podzimu na prvním místě a vyhrát všech patnáct zápasů, ale my musíme jít do soutěže s pokorou, podat v každém zápase co nejlepší výkon, odmakat to na sto procent a podle toho se potom bude odvíjet i umístění a myslím si, že i předvedená hra.“

K tomu by měla přispět i staronová tvář v sokolovském mužstvu Jaroslav Dittrich, kterého si právě kvůli výkonům v Sokolově vytáhla v minulosti do Gambrinus ligy Mladá Boleslav. „Já jsem byl velice mile překvapen, když mi zavolal trenér Purkart, a na rozhodování o přijetí nabídky mi stačila skutečně pouze malá chvíle,“ říká Dittrich a rovněž připojuje přání hrát s týmem co nejvýše. „K tomu je ale potřeba, aby každý hráč ke každému zápasu přistupoval zodpovědně, hrábl si, jak se říká, na dno sil a vydal se ze všech sil jeden za druhého,“ ví dobře a doplňuje své krédo: „Pokud člověk poctivě pracuje, tak se to vždy někde ukáže.“