Již ve 12. minutě se po faulu na Javorského postavil k zahrávání trestného kopu kapitán Pilař. Jeho centr našel hlavu nováčka v sokolovském dresu Šilhana, jehož první pokus sice skončil pouze na tyči, ale útočník Baníku měl k dispozici po odrazu míče ještě jednu možnost a z té se nemýlil, 1:0.

Domácí byli při chuti a jejich aktivita jim přinesla další ovoce. Ve 23. minutě se poprvé v utkání prosadil Podrazký, který hlavou uklidil míč do sítě „Ševců“ po centru z levé strany, 2:0. Stejný hráč zaúřadoval znovu o sedm minut později kdy po vysunutí Pilařem centroval tentokrát z pravé strany Šmerda a Podrazký opět svým hlavičkovým zásahem nedal Šimonovi v brance nováčka druhé fotbalové ligy šanci, 3:0.

Rovněž druhý poločas nezačal pro hosty dobře. Již ve 49. minutě baníkovci udeřili počtvrté. Na výlet z vlastní poloviny hřiště se vydal Hanzlík a po krátké narážečce vrátil míč prakticky z brankové čáry zpět do vápna, kde našel kapitána Pilaře, který umístěnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil již na 4:0. Debakl Sezimova Ústí potom dokonal v 56. minutě znovu Podrazký. Ten parádní zakroucenou střelou z více než 25 metrů vymetl pravý horní roh hostující branky a dokončil také svůj hattrick v utkání.

Ani pátý zásah v brance hostí nemusel znamenat konečný účet. Po hodině hry předvedl svůj typický průnik do šestnáctky „ševců“ Vaněček, zezadu byl zcela evidentně zastaven zatažením za dres. Hlavní rozhodčí Adreleánu sice celou akci hvizdem zastavil, ale k překvapení ochozů místo na značku pokutového kopu ukázal sokolovskému hráči žlutou kartu za přifilmovaný pád. Vzápětí předvedl svůj důraz po centru Mliky z pravé strany Šilhan, ale výsledkem byla tentokrát pouze ostrá srážka ve výskoku s brankářem soupeře.

Zcela konsternovaní hosté se dostali ke slovu až v 71. minutě, kdy po Machově hlavičce míč olízl břevno domácí branky. V závěru utkání vysoké tempo hry přeci jen trochu upadlo a domácí trenér Purkart poslal na hřiště další hráče ze střídačky. Hosté nakonec několik sekund před závěrečným hvizdem přeci jen zaznamenali čestný úspěch, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Kočí.

FK Baník Sokolov – Spartak Sezimovo Ústí 5:1.
Branky: 12. Šilhan, 23., 29., 56. Podrazký, 49. Pilař - 90. Kočí. Rozhodčí: Ardeleánu – Pospíšil, Moláček. ŽK: 60. Vaněček – 11. Javorek. Poločas: 3:0. Diváci: 1310.

Sokolov: Bertelman – Šmerda, Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký, Javorský (78. Čada), Pilař, Vaněček (73. Dittrich) – Šilhan (63. Mlika), Duchnič. Trenér: Stanislav Purkart.

Sezimovo Ústí: Šimon – Mašek, Macháček, Nesvadba, Rožboud – Kočí, Předota (46. Jasanský), Javorek, Kostečka (67. Mach) – Horka, Vukadinovič. Trenér: Luboš Zákostelský.