Letmý pohled do tabulky napovídá, že se Východočechům zatím hrubě nedaří. Dva zápasy, dvě porážky a navíc nelichotivé skóre 0:5. Nutno však podotknout, že Čáslav narazila na silné soupeře, Duklu Praha a exligové Kladno.

„Zase nás nečeká nic jednoduchého. Na jednu stranu to může být výhoda, že se Čáslav nachází v určitém útlumu, na druhou stranu zase budou chtít maximálně bodovat, takže určitě budou dělat všechno pro to, aby se jim to povedlo,“ říká před nedělním duelem trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart, který neponechal nic náhodě a Zenit sledoval na vlastní oči. „Hrají kombinační fotbal, i když je na nich vidět, že se mužstvo skládalo na poslední chvíli, takže trochu trpí nesehraností,“ přibližuje kouč Baníku soupeře.

Východočeši také používají mobilní rozestavení. „V obranné fázi hrají 4–5–1 s tím, že pokud útočí, přeskupují to na 4–3–3. Na to si musíme dát pozor, abychom jim nedovolili rychlý přechod a nějaké přečíslení,“ varuje dále Purkart. Jako možnou slabinu Čáslavi vidí trenér Sokolova již zmiňovanou nesehranost. „I když se jejich součinnost bude zápas od zápasu zvyšovat, v obraně měli skulinky a toho bysme chtěli využít,“ říká.

Baníkovci nastoupí na východě Čech bez brankářské jedničky Bertelmana, který po červené kartě v posledním utkání se Zlínem bude nuceně absentovat. „Já jsem i po zhlédnutí videa přesvědčen, že penalta to v žádném případě nebyla, naopak soupeřův hráč porazil Jirku, ale s tím se nedá nic dělat, budeme se muset bez něj obejít,“ vrací se ještě Purkart k situaci z domácího zápasu, která vzbudila značnou nevoli sokolovského publika.

Fotbalisté Sokolova tak budou chtít právě na hřišti Zenitu svou porážku odčinit a získat další body. „Měli jsme samozřejmě vyhrát doma. Čím dříve se nám ale podaří přivézt ty tři ztracené body z venku, tím samozřejmě lépe. Chceme se dostat v tabulce pravdy zase na nulu a první příležitost máme právě v Čáslavi,“ říká rezolutně Purkart.

Pokud jeho svěřenci naváží herně na domácí vystoupení se Zlínem, určitě nebudou na hřišti Zenitu bez šance. „Výkon nebyl vůbec špatný, pro mě osobně to bylo smolné utkání. Soupeři jsme téměř nic nedovolili a dostali jsme tři branky. Myslím, že když se nám podaří naši hru zopakovat, tak budeme schopni v Čáslavi bodovat,“ věří Stanislav Purkart.

Program 3. kola: Pátek 13.8. od 18:00 Jihlava – Znojmo. Sobota 14.8. od 10:15 Třinec – Vlašim, od 10:15 Sparta B – Kladno, od 16:00 Most – Hlučín, od 19:00 Zlín – Sez. Ústí. Neděle 15.8. od 10:15 Žižkov – Varnsdorf, od 16:00 Karviná – Dukla Praha, od 17:00 Čáslav – Sokolov.