Přitom jeho svěřenci šli rychle do vedení. V 8. minutě se trefil Šilhan. „Věděli jsme, co tady Sparta bude hrát, přesně jsme se na to připravovali. Chtěli jsme hrát nátlakově a to se nám dařilo, brzy jsme dali branku,“ pokračuje Purkart. Po necelých pěti minutách však bylo srovnáno.

„Bohužel jsme zase dostali smolný gól. Se Zlínem jsme dostali náhodný gól, teď nám tam spadne náhodný centr,“ nevěřícně kroutí Purkart hlavou nad Jánošovou brankou, kdy sparťanský obránce poslal míč do branky Baníku nepovedeným centrem. „Po naší úvodní brance nebyl nějaký důvod k panice, ale mně se zdá, že jsme začali hrát opatrněji, že jsme již nešli do takového rizika při napadání,“ přemítá dále Purkart.

Naopak hosty vyrovnání uklidnilo. „Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání, že domácí budou chtít vzhledem k předchozí porážce hrát nátlakově. Brzy jsme ale dostali branku. Potom, co jsme se štěstím vyrovnali, jsme se nastartovali a dál ohrožovali domácí branku brejkovými situacemi,“ říká k zápasu trenér pražské Sparty Zdeněk Svoboda.
„Vyrovnání nás poznamenalo,“ potvrzuje Purkart.

Jenže to nebyl poslední úder pro domácí mužstvo, ve 41. minutě po rohovém kopu inkasovali sokolovští fotbalisté podruhé. „Druhý gól jsme dostali ze standardní situace, to se nám stále opakuje, přestože se na to zaměřujeme, hráči dostávají pokuty, ale pořád je tam nezodpovědnost,“ nechápe kouč Sokolova.

Ve zbytku prvního poločasu ale zahrozili Pražané ještě jednou. „Měli tam ještě jednu brejkovou situaci, kdyby ji vyřešili lépe a zvýšili na 3:1, bylo by asi zle,“ ví dobře Purkart.
Ve druhé půli se baníkovci snažili přitlačit soupeře a to se jim dařilo. „V kabině jsme si řekli, že se ten zápas dá ještě otočit, že musíme být ještě agresivnější, vytvořit si znovu tlak,“ přibližuje poločasové pokyny trenér Baníku.

Jeho hráči ale dlouho nedokázali proměnit své příležitosti ke vstřelení branky. Ta přišla až v 84. minutě z kopaček střídajícího Mliky. „Strašně jsme se na vyrovnávací branku nadřeli, potřebovali jsme ji vstřelit dřív,“ lituje Purkart.

Přesto měl v závěru Jiří Mlika další šanci. „Kdyby to řešil přímočařeji, mohlo to být nebezpečnější,“ myslí si Stanislav Purkart.
Spokojenější tak byli po utkání Pražané. „Remíza je zasloužená. Z mého pohledu to bylo zajímavé, pohledné utkání s nasazením, kde se všichni hráči vydali. Sokolov měl více mezihry a držení míče, tím nás dostával i pod tlak a vytvářel si šance především z levé strany po Vaněčkově práci,“ vysekl pochvalu na adresu domácího týmu kouč hostí Svoboda, který ale neopomněl připomenout, že jeho tým měl vytěžit více ze svých brejkových situací.