Souboj sousedů v tabulce začal hodně opatrně, úvod zápasu byl vyrovnaný. První vážnou hrozbou byl prudký projektil Peřiny, který prosvištěl jen malý kousek nad břevnem vintířovské branky.
V 15. minutě však nečekaně udeřilo na opačné straně hřiště. Na autové vhazování z pravé strany si naběhl Ivan Valach a hlavičkou obloučkem pod břevno otevřel skóre – 0:1.

Tři minuty nato jako rychlý dostihový kůň utekl všem znovu vintířovský Valach a řítil se sám na brankáře. Veverku ale neprostřelil.
Krátce nato připravil Šimek gólovku pro Hrudkaje, tomu však neposlušný míč utekl z kopačky do zámezí.
Ve 33. minutě poslal Peřina nádherný centr na spoluhráče Mouleho, jeho hlavička ale zamířila těsně nad. Minutu nato znovu unikl nezkrotný Valach a vypálil do bližší šibenice. Dobře reagující Veverka vyrazil míč na roh.

Pohroma, kterou už domácí nerozdýchali, přišla ve 36. minutě. To se do míče z velké dálky opřel Martin Sikora a výstavní ranou zprava do vzdálenější šibenice upravil stav zápasu na poločasových 0:2.

Prudká, ale těsně mimo mířící hlavička Mouleho poločasové skóre nijak nezměnila.
Očekávaný nápor domácích se nedostavil ani v úvodu druhé půle. Drtivý a rozhodující úder hostí pak přišel v 52. minutě.
Biliárově přesný ťukes po pravé straně založil Valach, Daniel Novák křížným centrem k zadní tyči oslovil zcela volného Šimka a ten už jenom doťukl míč do odkryté branky na nedostižných 0:3.

Bylo rozhodnuto, další snaha domácích už byla marná. Oblouček Bufky letěl nad, další hlavičku Mouleho Frydrýn chytil.
Hosté pak přizdobili výsledek zápasu sice nádherným, ale pro ně bohužel nechtěným vlastním gólem. Centr Kuželky přizvedl stoper Macák nechtě hlavou tak nešťastně, že balon nad rukama bezmocně vybíhajícího brankáře zaplul pod břevno vintířovské branky, a rázem to bylo 1:3.

Víc už ale dobře hrající hosté v sobotu neškodným domácím hráčům nedovolili. Ti se však přesto pokoušeli o zvrat. Průnik Sopra do vápna soupeře i jeho přihrávka proti noze Büchnerovi byly přímo vzorové fotbalové momenty. Zakončení gólové situace však nové posile Sokola nevyšlo.
Domácí hráče tenhle zápas nezastihl právě v nejlepší pohodě. Nepomohlo jim ani trojí střídání, hosté vývoj zápasu vcelku úspěšně kontrolovali.

O malý zázrak se ještě pokusil Peřina. Jeho dělovku z levé strany ale brankář Frydrýn s pomocí tyče vyrazil do bezpečí.
Krátce nato přišel dlouhý kolmý pas na Sopra, jeho nadějný brejk však vyřešil včasným vykopnutím míče kapitán týmu Jiří Macák.
Baníkovci z Vintířova hráli s větším nasazením. Jejich elán a chuť do hry byly příkladné, vítězství zasloužené. Citický Sokol tentokrát zůstal za svými možnostmi a svoji poslední výhru z Nového Sedla nezopakoval.
Ohlasy trenérů čtěte v zítřejším vydání Deníku.

Sokol Citice – Baník Vintířov 1:3 (0:2).
Branky: vlastní hostí (v 66. Macák) – 15. Valach, 36. Sikora, 52. Šimek.
Rozhodčí: Fraško – J. Bušek, Fiala. DS Jan Rajtmajer. Diváci: 140.
Citice: Veverka – Kratochvíl, Ticháček, Sinkule (39. R. Büchner), Kuželka – Beran (70. Utíkal), Bufka, Moule, Bardon (56. Sopr) – Peřina, Burda. Trenér: Ludvík Gergely.
Vintířov: Frydrýn – Černý, J. Macák, Ďuriš, Dušek – Šimek, Hrudkaj, Sikora, J. Neudert – D. Novák, Valach (83. Szitai). Trenér: Jaroslav Maršík.