Baníkovci vyrazí na dlouhou cestu k utkání již dnes v ranních hodinách, po přestávce na oběd ve Velké Bíteši budou pokračovat do Kravař, kde je ve sportovním centru čeká večerní trénink a také nocleh. V sobotu po poledni se potom vypraví do Hlučína na půdu prozatím posledního celku tabulky druhé fotbalové ligy.

Šest zápasů, nula bodů, tři vstřelené branky a šestnáct inkasovaných, to je nepříliš lichotivá bilance fotbalistů ze Slezska. Papírově snadný soupeř? Na podobné úvahy již v letošní sezoně jednou fotbalisté Sokolova doplatili. Bude se opakovat podcenění soupeře? „Já doufám, že jsme se již poučili utkáním v Čáslavi, kde jsme si mysleli, že to půjde samo, přijeli jsme tam s menší koncentrací a soupeř nás potrestal,“ říká trenér Stanislav Purkart.

Ani na hřišti FC Hlučín nečeká jeho svěřence jednoduché utkání. „Mít na svém kontě po šesti kolech nulu je velmi nepříjemné. Domácí tak budou bojovat, budou se rvát o každý míč a my se s tím budeme muset vypořádat,“ pokračuje sokolovský kouč, který bude chtít soupeři čelit znovu kombinační hrou. „K tomu se musíme přizpůsobit soupeři v agresivitě a nasazení, pokud se nám to podaří, tak můžeme uspět,“ věří Purkart.

I když Slezané doposud zatížili soupeřova konta pouhými třemi brankami, mají velmi dobrou útočnou fázi. „Také jejich záložní řada dokáže pracovat dopředu, navíc jsou posíleni o Schulmeistra, který dokáže udržet hodně míčů a v útoku je hodně nebezpečný,“ upozorňuje dále Purkart.
Na druhou stranu mají fotbalisté Hlučína problémy s defenzivou. Šestnáct obdržených branek není dobrou vizitkou. „Určitě to svědčí o tom, že tam mají určité mezery, zřejmě tam ještě bude určitá nesehranost,“ myslí si trenér Sokolova.

Baníkovci se dnes znovu vypraví na utkání v kompletní sestavě, trenér tak bude mít opět možnost vybírat z celého širšího kádru. „Musím to zaklepat, již tři týdny máme prakticky mužstvo bez zranění,“ říká na závěr spokojeně Stanislav Purkart, který chce ve Slezsku potvrdit domácí tříbodový zisk s Viktorií Žižkov.

Program 7. kola: Pátek od 18:00 Jihlava Čáslav. Sobota od 10:15 Třinec – Sez. Ústí, od 10:15 Sparta B – Dukla Praha, so 16:00 Vlašim – Znojmo, so 16:00 Hlučín – Sokolov, so 16:00 Most– Kladno. Neděle od 10:15 Žižkov – Zlín, od 16:00 Karviná – Varnsdorf.