Slezané již před utkáním naznačili, že přes nepovedené výsledky nehodlají na druhou ligu rezignovat. V týdnu angažovali novou posilu, zkušeného gólmana Michala Václavíka, s více než stovkou odchytaných zápasů v naší nejvyšší soutěži, navíc se klub pokusil nalákat diváky do ochozů – na fotbal se šlo tentokrát zadarmo.

Sokolovským fotbalistům znovu nevyšel vstup do utkání podle představ. Již v 15. minutě se pískal pokutový kop, který bezpečně proměnil jeden z bratrů Schulmeisterů v sestavě Hlučína, Jan, a poslal tak domácí do vedení.

I ve zbytku prvního poločasu se hrál rychlý kombinační fotbal, ale bez výraznějších příležitostí. Sokolovští hráči ke konci poločasu také začali přebírat iniciativu, ale příležitost Duchniče nebo vzápětí Javorského zhatil perfektními zákroky právě Václavík v domácí brance.

Ve druhém poločase Slezané udeřili znovu, a to během necelých dvou minut hned dvakrát. Nejprve v 60. minutě Zacharda po rychlém útoku domácích sice vyrazil první pokus Schulmeistera, ale proti dorážce Mozola byl bezmocný. Vzápětí předvedl rychlé nohy znovu Schulmeister, který po svém průniku přehodil Zachardu a vytvořil tak domácímu týmu již tříbrankové vedení.

Prakticky rozhodnutý zápas ale poté ještě zdramatizoval střídající Jiří Mlika, který se v 66. minutě prosadil po závaru Baníku v šestnáctce Hlučína a upravil tak stav na 3:1. V 69. minutě potom Mlika znovu poslal míč do domácí sítě a snížil tak na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se však Baníku přes závěrečný tlak nepodařilo.

FC Hlučín – FK Baník 3:2

Poločas: (1:0). Branky: 15. a 61. J. Schulmeister, 60. Mozol – 66. a 69. Mlika. Rozhodčí: Mikel – Peřina, Lakomý. ŽK: 5:6 (Václavík, Bogdaň, Ulma, Bartošák, J. Schulmeister – Knakal, Kura, Podrazký, Vaněček, Duchnič, Pilař). ČK: 0:1 (90. Knakal). Diváci: 486.

Hlučín: Václavík – Nuc, Ulma, Bogdaň, Rožman – Zahálka (71. Ondrušík), Hrtánek, Mozol (80. Vaněk), Bartošák – J. Schulmeister, V. Schulmeister (57. Hošek). Trenér: Gürtler.

Sokolov: Zacharda – Šmerda (61. Dittrich), Knakal, Kura, Hanzlík (89. Čada) – Podrazký, Pilař, Javorský, Vaněček – Duchnič, Šilhan (46. Mlika). Trenér: Purkart.