Kouč domácích fotbalistů Radoslav Látal si mohl mnout po zápase spokojeně ruce, nebylo to však poprvé, kdy letenskému týmu v poháru zavařil. Již před dvěma lety dokázal coby trenér třetiligového Frýdku–Místku pobláznit celé město, vyprodat po padesáti letech desetitisícový stadion „valcířů“ a v neposlední řadě se svými svěřenci také držet s favoritem krok.

„Já si na ten zápas samozřejmě pamatuji, i jsem to klukům před zápasem říkal. Podařilo se nám tenkrát uhrát remízu 0:0 a vypadli jsme na penalty,“ vzpomíná na tehdejší duel Látal.

V Sokolově si situaci prakticky zopakoval, i když s lepším koncem. „Jako specialista na Spartu se určitě necítím,“ dodává s úsměvem a pokouší se odhalit tajemství úspěchu. „Jsou to specifická utkání, hráči z nižších soutěží se na tyhle zápasy strašně těší a nemusíte je ani motivovat,“ přibližuje atmosféru.
K tomu je však nutno připočíst plnění taktických pokynů a další maličkost, podat bezchybný výkon. „Pokud se tohle podaří, je ten zápas pro hostující tým hrozně těžký,“ potvrzuje trenér Baníku.

V hornickém městě se tohle vše podařilo. Když k tomu připočteme i zaváhání úřadujícího mistra v pokutových kopech, vychází nám překvapení, které se na západě Čech zrodilo. Radoslav Látal ale odmítá vlastní výrazný podíl na úspěchu. „Je to odměna hlavně pro naše hráče, kteří si sem Spartu přitáhli. Je to určitě sen každého fotbalisty, zahrát si proti ní. Oni se s tím utkáním dokázali vypořádat,“ říká skromně.

Sokolov tak ovládla euforie, v sobotu ale Baník čeká další důležitý zápas druhé ligy. „Musíme hráče trochu krotit. Sobotní výhru ať si samozřejmě užijí, ale v pondělí se začneme připravovat na zápas s Varnsdorfem, který je pro nás momentálně mnohem důležitější než ten se Spartou,“ připomíná Látal a dodává: „Pokud jsou hráči takhle nahoře, tak to nikdy nedopadne dobře.“