Po sobotním domácím utkání z říše snů, kdy vyřadili překvapivě z Ondrášovka cupu pražskou Spartu, mají před sebou rutinní zápas druhé ligy. „Doufáme, že se nám podařilo zkrotit euforii, již od úterka k hráčům promlouvám s tím, že žádná Sparta neexistovala,“ přibližuje trenér sokolovských fotbalistů Radoslav Látal.

V utkání čeká jeho svěřence zcela opačná úloha než v duelu proti úřadujícímu mistru Gambrinus ligy. Po svátečním utkání, kde mohli pouze překvapit, je teď na pořadu dne zápas, kde jsou favoritem, a namlsaná sokolovská fotbalová veřejnost očekává proti nováčkovi soutěže z Varnsdorfu tříbodový zisk.

Varnsdorf má výrazný problém s produktivitou, v posledních třech zápasech dokonce jeho hráči nevstřelili branku, ale propracovaná defenziva dělá soupeřům problémy, a nováček naší druhé nejvyšší soutěže tak zatím neinkasoval v žádném utkání více než dvě branky. „Dostávají velmi málo branek, defenziva bude určitě velmi kvalitní. Svoji kůži tady nedají lacino. Navíc mají dobré výsledky,“ přitakává Látal, který tradičně tají předzápasovou taktiku. „Nějaké věci máme samozřejmě přichystané, ale to bych nerad prozrazoval. Varnsdorf máme odsledovaný,“ říká.

Zároveň však upozorňuje na fakt, že správně zvolená taktika je pouze první krok k úspěchu. „Záleží vždy na výkonu hráčů, jak k tomu přistoupí. Doufám, že podají tak koncentrovaný výkon jako se Spartou a uvědomí si, o co hrají .“
Pozitivem před utkáním je také návrat uzdraveného kapitána Tomáše Pilaře. „S týmem již trénuje, pro zápas bude připraven,“ potvrzuje dále trenér Sokolova.
Pod Látalovým vedením sokolovští fotbalisté nastoupí v sobotu již pošesté, přičemž zatím pod novým trenérem neokusili hořkost porážky. A jiný cíl nemají ani tentokrát. „Budeme chtít vyhrát a potvrdit tři body ze Znojma, jiný cíl ani mít nemůžeme. Chceme vyhrát a dotáhnout se na špici,“ říká Látal závěrem.