Severočeši si tak v Sokolově po třízápasovém půstu, kdy nevstřelili ani branku, řádně spravili chuť. „V posledních zápasech jsme neuhráli ani bod, v Sokolově jsme chtěli navázat na ty předchozí, kdy se nám výsledkově i herně dařilo,“ potvrzuje trenér Slovanu Aleš Křeček.

Kdo čekal, že hosté budou v Sokolově jen bránit, se mýlil. Hosté se posouvali do ofenzivy v celém bloku. „Chtěli jsme vycházet z aktivní obrany a to se nám myslím dařilo,“ přitakává dále Křeček. Jeho tým se také dostal rychle, již v první minutě, do vedení. „Domácí potom převzali iniciativu, přitlačili nás a rezultovalo z toho vyrovnání,“ pokračuje kouč Varnsdorfu.

Jenže jeho svěřenci v 19. minutě znovu vedli. Potom přišel zřejmě klíčový moment utkání. Domácí Podrazký neproměnil pokutový kop. „Náš brankář nás při této příležitosti i dalších šancích podržel, měli jsme i trochu štěstí, ale myslím, že jsme mu šli naproti,“ pochvaloval si spokojený kouč. Ve druhé půli potom Severočeši pojistili své vedení třetí brankou a odvezli si k překvapení všech aktérů rovnou tři body.

S tím byl pramálo spokojen domácí trenér Radoslav Látal, který tak na lavičce Baníku zažil první prohru a po utkání neskrýval své rozhořčení. „Tak já jsem z tohoto zápasu velice zklamaný. Aby si někteří hráči přišli jenom tak zahrát fotbal, tak to tady určitě pode mnou nebude,“ říká rezolutně.

Projevila se tak stará bolest sokolovského mužstva, s níž se nedokázal vypořádat již trenér Stanislav Purkart, slabá koncentrace některých hráčů. „Byli tam hráči, kteří hráli bez odpovědnosti a na hřišti si dělali, co chtěli,“ hledá viníky Látal, který se ale s podobnými nešvary chce tvrdě vypořádat. „Máme ještě tři kola do konce podzimu.

Uvidíme, jak to dopadne, ale s těmito hráči se budeme muset rozloučit, za mě tady určitě nebudou,“ upozorňuje.
Navíc ani pod Radoslavem Látalem to nebylo poprvé, co hráči neplnili zvolenou taktiku. „Již za mě se to v několika zápasech stalo. Kladl jsem hráčům na srdce, že musíme hrát vzadu na nulu, že vepředu nějakou branku určitě dáme, to se ale nesplnilo,“ říká Látal zklamaně.