Přesto se může pyšnit odchovancem hrajícím v současnosti naši nejvyšší soutěž. Tím není nikdo jiný než obránce Zbrojovky Brno František Dřížďal. Mezi známé osobnosti patří i bývalí prvoligoví hráči Miloš Slabý (Bohemians Praha, Škoda Plzeň) a Petr Čmilanský (Tatran Prešov, Spartak Trnava, Inter Bratislava). Klub se může pyšnit také svým fanclubem, mezi jehož členy patří mimo jiné moderátorská dvojice sourozenců Gondíkových či finalistka České Miss v tomto roce Šárka Laubendorfová.

Ale pojďme k fotbalu. Loňská sezona v I. A třídě Hornoslavkovským určitě nevyšla podle jejich představ, klub se potácel v sestupových vodách a od baráže se Žluticemi ho zachránilo pouze domácí zaváhání březovské Olympie v posledním kole.

Jenže před novou sezonou nastal zlom. Do mužstva se vrátili staří harcovníci. Z angažmá v Německu přišel Petr Knaf a z krajského přeboru, konkrétně z Baníku Vintířov, potom Tomáš Pazdera. „S jejich příchodem se od základu změnila koncepce mužstva a zlepšil se i celkový přístup ostatních hráčů jak k tréninkům, tak i k zápasům,“ říká k návratu odchovanců trenér áčka Spartaku Štěpán Dubaj. A v Horním Slavkově tak rázem přehodnotili podzimní cíle, původní hrát do osmého místa nahradil nový, zisk 27 bodů. A tuto metu dokázali fotbalisté Spartaku splnit.

A co víc. Plán překročili o pět bodů a to jim vyneslo titul podzimního mistra krajské I. A třídy se sedmibodovým náskokem před Novou Rolí.
Ve třinácti kolech si Hornoslavkovští připsali 10 výher, dvě remízy a jednu prohru. Tu zaznamenali v domácím prostředí, kde je nachytali fotbalisté Chyše (0:4).

Mužstvo neválcovalo své soupeře rozdílem třídy, ale opíralo se o kvalitní defenzivu a hlavně bojovný týmový výkon, podepřený již zmiňovanými Tomášem Pazderou a Petrem Knafem.

O dobré obranné činnosti svědčí fakt, že mužstvo inkasovalo vůbec nejméně branek v soutěži, pouhých třináct, a pětkrát dokázalo dokonce udržet proti svým soupeřům čisté konto.

Navíc fotbalisté Horního Slavkova především zvládali těžké duely. Hned v úvodním kole vydolovali cenný bod na půdě Lomnice, poté si v domácím prostředí poradili nakonec s druhým celkem podzimu s Novou Rolí. Uspěli i proti dalším silným soupeřům, doma proti Lipové, nebo dokonce na jejich půdě, v Habartově, v Dolním Rychnově, či Rotavě.

O vstřelené branky se staralo především duo Pazderů, Tomáš se stal nejlepším střelcem podzimu s devíti brankami, Jiří přispěl osmi góly. Dvakrát nastříleli Slavkováci svým soupeřům pět branek (Dalovice, FC Cheb).

A diváci? Těch si našlo na sedm domácích zápasů cestu celkem 720, s průměrem přes sto příznivců na utkání. Nejvíce byli zvědavi na duel s Bečovem (140) a Žluticemi (150).

V Horním Slavkově se tak na podzim mohou radovat z dosaženého prvního místa a začít pošilhávat po postupu do krajského přeboru. „Bude-li to jen trochu možné, udělám maximum pro to, abychom postoupili a vrátili se konečně tam, kam patříme. Krajský přebor by Slavkovu zajisté slušel,“ potvrzuje na závěr trenér A mužstva Spartaku Horní Slavkov Štěpán Dubaj.

Podzimní výsledky:

H. Slavkov – Nová Role 4:2
Jáchymov – H. Slavkov 0:3
H. Slavkov – Bečov 3:1
H. Slavkov – Žlutice 2:1
D. Rychnov – H. Slavkov 1:2
H. Slavkov – Dalovice 5:1
St. Role B – H. Slavkov 0:0
H. Slavkov – Chyše 0:4
Rotava – H. Slavkov 0:2
H. Slavkov – FC Cheb 5:0
Habartov – H. Slavkov 0:1
H. Slavkov – Lipová 3:2
Lomnice – H. Slavkov 1:1

Střelci podzimu:

9 – Tomáš Pazdera, 8 – Jiří Pazdera, 4 – Petr Drobný, Lukáš Šereda, 3 – Martin Bulíček, 2 – Michal Němček, 1 – Petr Knaf.