Trenér Sokolova Radoslav Látal mohl být spokojen s účinkováním svých svěřenců hlavně v prvním poločase. „První půle byla velice kvalitní, hrál se pěkný fotbal, byl jsem s ním spokojen,“ potvrzuje.

V první pětačtyřicetiminutovce se proti sobě také prakticky postavily základní jedenáctky obou týmů. „Plzeň nastoupila v prvním poločase v základní sestavě, my jsme to také trošku přizpůsobili a v první půli jsme postavili silnější sestavu,“ přibližuje dále kouč Sokolova.
O přestávce došlo k tradičnímu velkému střídání. Ze hřiště se tak odporoučeli Zacharda, Šmerda, Kura, Dittrich, Čada, Vaněček a Duchnič, které nahradili Dvořák, Kaplan, Javorský, Bereczký, Duben, Jankovský a Mlika.

Příležitost odehrát celý zápas tak vedle Blažka a Podrazkého dostala především dvojice nově zkoušených hráčů, František Dřížďal a Vladimír Darida. Oba také předvedli kvalitní výkon. Darida dokonce vstřelil druhou branku Baníku. „Ukázal, že v něm něco je, samozřejmě ho budeme ještě do soboty, kdy nastoupí znovu, sledovat. Hlavně v prvním poločase podal dobrý výkon, myslím si, že by mohl být i posilou,“ hodnotí výkon Daridy Látal.
Ve druhém poločase kvalita hry přeci jen trochu upadla. „Trochu jsme to prostřídali, i Plzeň tam poslala nové hráče. Z naší strany byl výkon ve druhém poločase již horší,“ říká trenér Baníku.

Přes porážku 3:2 a několik chyb může být nakonec Látal s vystoupením svých hráčů proti lídru naší nejvyšší soutěže spokojen. „Byl to zajímavý zápas, odehráli jsme ho celkem slušně,“ potvrzuje.

Po čtvrtečním a pátečním tréninkovém dni se fotbalisté Sokolova vypraví znovu k zápasu s celkem první ligy, na hřišti v pražském Xaverově je čeká v sobotu v 11 hodin Hradec Králové.

Do utkání naskočí rovněž další novic v přípravě, Slovák Juraj Chupáč. Třiadvacetiletý obránce MŠK Žilina, který se již připojil k mužstvu, zůstane v Sokolově na zkoušce minimálně do konce týdne.