Tentokrát zamíří na zlínskou Letnou. A svěřenci Radoslava Látala mají co napravovat. V Sezimové Ústí jim vstup do jarní části ligy nevyšel, vrátili se s porážkou 4:1. V tomto ohledu nezůstal příliš pozadu ani jejich zítřejší protivník. Tescoma prohrála o minulém víkendu pro změnu na hřišti Kladna 2:0.
Nepůjde však jen o souboj dvou poražených z posledního kola, ale také o zápas sousedů v tabulce. Zlín je osmý, Sokolovu patří devátá příčka.

Důležité také bude, v jakém stavu bude připravena hrací plocha, zlínské hřiště je totiž dlouhá léta označováno jako vůbec jedno z nejhorších ve vyšších fotbalových soutěžích. „Jsme spíše technické mužstvo, pokud to hřiště bude nějaké hrbolaté, tak nám to asi moc vyhovovat nebude,“ myslí si záložník Baníku David Vaněček. Přesto se baníkovci budou snažit napravit po porážce v Sezimově Ústí reputaci a ve Zlíně bodovat. „Bude to těžké utkání, ale chceme se pokusit přivézt nějaký ten bod,“ slibuje fanouškům hornických barev rychlík Vaněček.

Zlepšený výkon chce vidět od svých svěřenců také trenér Radoslav Látal. „Zápas v Sezimově Ústí z naší strany nebyl dobrý, hráči musí k zápasu přistoupit daleko zodpovědněji. Budeme se snažit prohru napravit a posunout se v tabulce výš,“ říká.

Sokolovské fotbalisty ale nečeká proti zkušenému soupeři jednoduchý úkol. Zlín pošilhávající po Gambrinus lize si nemůže dovolit ztratit další body a tím i kontakt s čelem soutěže. Navíc v posledním zápase v Sokolově byli úspěšnější právě hráči Tescomy. Zápas začíná zítra v 17 hodin.