„Bude to těžký zápas. Nejhorší na tom je právě to, že je Hlučín poslední a každý od nás očekává výhru,“ upozorňuje trenér sokolovských fotbalistů Radoslav Látal, který má sobotního soupeře odsledovaného naživo. „Tento rok jsem je již viděl dvakrát a je to mužstvo, které se rapidně obměnilo. Vůbec nevypadají na to, že by byli poslední.“

Látal sledoval naposledy Hlučín před čtrnácti dny na půdě Vlašimi. „Hráli tam výborný fotbal. Domácí jim vstřelili dvě branky až čtvrt hodiny před koncem, a to hrál Hlučín už od poločasu v deseti. Ve Vlašimi byli Hlučínští i přes porážku lepším mančaftem,“ varuje dále sokolovský kouč.

Důležitý pro úspěch bude přístup domácího týmu k utkání. „Snažili jsme se vštípit do hlav našich hráčů, že nemůžou nic podcenit,“ přibližuje Radoslav Látal, který chce po svých svěřencích zopakovat výkon z posledního domácího utkání s Jihlavou. „Chceme hrát kombinační hru, hrát dobře po krajích, dostávat Hlučín pod tlak a využívat standardní situace,“ upřesňuje.

Domácímu týmu může v zápase pomoct rychle vstřelená branka. „Určitě by to pro nás bylo nejlepší. Potom se naše hra uklidní, dostáváme nový elán,“ pokyvuje Radoslav Látal závěrem.

Baníkovci před utkáním doléčují šrámy, k dispozici již bude František Kura a slovenský Jánošík Juraj Chupáč, kteří si již v minulém týdnu vyzkoušeli mistrovský zápas v dresu juniorky.