Sokolovští prohrávali po dvaceti minutách hry 0:2 a se stejným výsledkem také odcházeli poprvé do šaten, kde si museli vyslechnout tvrdá slova domácího kouče Radoslava Látala.

„Musím říct, že to bylo hodně husté. Létaly tam i nějaké věci,“ přiznal k přestávkovému dění v kabině sám trenér Baníku. Klid neměli hráči ani po nakonec vítězném utkání. „Ještě teď po zápase jsem je upozorňoval, že to bylo naposledy, co k tomu takhle přistoupili, protože ten první poločas byl z naší strany děsivý,“ připomíná Látal.

Jeho svěřenci si vzali trenérova poločasová tvrdá slova k srdci a do druhé půle nastoupilo prakticky jiné mužstvo. „Je vidět, že je to jen čistě v hlavách hráčů, protože když k tomu přistoupí tak, jak mají, tak je ten zápas úplně jiný,“ má jasno kouč Sokolova.

Baníkovci ve druhé půli nakonec čtyřmi góly zcela zvrátili nepříznivý vývoj zápasu. „Hráli jsme již pouze na tři obránce, kopali jsme to na Šilhana, hru zjednodušili a to nám vyšlo,“ osvětluje změnu taktiky Látal, který ani po zápase neskrýval své rozladění. „Znovu ale opakuji, tohle se nám již nesmí stávat, takhle podcenit mužstvo. Je to na pováženou. To by se nám příště mohlo vymstít,“ upozorňuje.

Důvod k jakékoliv spokojenosti však chyběl především na straně Hlučína. „V prvním poločase jsme vedli a mohli pomýšlet na bodový zisk, ale ve druhé půli nás domácí Sokolov samozřejmě přitlačil, hrál aktivně a otočil zápas,“ uzavřel hodnocení zápasu zklamaný kouč hostujícího týmu Jiří Bartl.