„Chceme potvrdit bod zvenku a navázat na poslední domácí zápas s Hlučínem. Chceme vyhrát a přiblížit se tak horním patrům tabulky,“ má před zápasem jasno kouč Sokolova Radoslav Látal.

Cesta ke třem bodům povede přes kvalitní výkon. „Musíme potvrdit hru, co jsme předvedli ve druhém poločase s Hlučínem a v utkání v Třinci,“ pokračuje Látal.

Domácí mají o soupeři dostatek poznatků, využít však chtějí především svých předností. „Hlavně hrajeme doma a svojí hrou se chceme dostat k soupeřově šestnáctce a rozhodnout zápas co nejdříve,“ přeje si trenér sokolovského Baníku.

Sobotní soupeři se dobře znají. Na podzim si výhru z Mostu odvezli hráči Sokolova. V generálce na start jarní části sezony však rovněž v Mostě zvítězili domácí v poměru 4:2. „Víme, že tam mají velice mladé a šikovné hráče. V generálce jsme za dvacet minut prohrávali 3:0, musíme si na ně dát pozor,“ říká Látal.

Opomenout se nedá ani skutečnost, že se jedná o hornické derby. „Utkání je vždycky ještě trochu okysličené, takže nebude to nic jednoduchého,“ ví kouč Sokolova.

Rozhodnout duel může znovu drobné zaváhaní. „Standardky, nebo podcenění herní situace. Ve druhé lize jsou velmi vyrovnané zápasy, ať hrajete venku nebo doma,“ připomíná Radoslav Látal, který věří, že se nebude opakovat matný úvod jeho svěřenců ze zápasu s Hlučínem. „I před Hlučínem jsme na to hráče celý týden upozorňovali, a viděli jsme, jak to nakonec dopadlo. Říkáme jim to znovu, ale co ti hráči potom na hřišti předvedou, to trenér neví,“ vysvětluje Látal.

V Sokolově se znovu na sobotního soupeře důkladně připravili. „To se týká realizačního týmu, a to samé chceme i po hráčích. Musí být koncentrovaní po celý zápas,“ upozorňuje kouč Baníku.

Otázkou zůstává, kteří hráči budou domácí lavičce k dispozici. Vyloučen je nadále start Pavla Javorského, naopak k dispozici bude již Oleg Duchnič. O ostatních hráčích se rozhodne na dnešním předzápasovém tréninku.