Sokolov – Fotbalisté druholigového Baníku Sokolov vstoupili úspěšně do Ondrášovka Cupu, poháru Českomoravského fotbalového svazu. V prvním kole soutěže si poradili s divizním celkem Jiskry Domažlice na jejím hřišti, před 750 diváky, 5:2.

„Naším cílem bylo postoupit a to se nám podařilo, z toho pohledu můžeme být spokojeni,“ říká k zápasu trenér sokolovského Baníku Stanislav Purkart.
Jeho svěřenci získali proti bojovně naladěnému domácímu týmu již v prvním poločase dvoubrankové vedení. Deset minut po přestávce zvýšil Oleg Duchnič již na 4:1.

„Já si myslím, že až na samotný úvod zápasu, kdy jsme se trochu rozkoukávali, tak až do tohoto stavu jsme hráli to, co jsme potřebovali,“ vrací se Purkart k zápasu.

Baníkovci přehrávali domácí obětavost a nasazení kombinační hrou, kterou dělali svému sobotnímu soupeři značné problémy. „Po našem čtvrtém gólu si myslím, že jsme trošku polevili, následně jsme dostali trochu laciný gól, což soupeře nastartovalo a ze standardních situací tam měl několik závarů, které jsme ale dokázali odvrátit. Poté jsme přidali pátou branku, a utkání tak definitivně rozhodli ve svůj prospěch,“ přibližuje dále sokolovský trenér.

Ten sice mohl být spokojen se vstřelením pěti branek svého týmu, ale se dvěma inkasovanými již daleko méně. „Trochu nás mrzí ty obdržené góly, ale na druhou stranu musíme uznat kvalitu soupeře, který hrál opravdu dobře. Hlavně směrem dopředu a také velmi dobře zahrávali standardní situace,“ vysekl Purkart poklonu na adresu soupeře.

Sokolovští hráči tak svou výhrou znovu přiblížili fotbalovým příznivcům start pražské Sparty v Sokolově ve třetím kole Ondrášovka Cupu. K účasti posledního mistra Gambrinus ligy na sokolovském pažitu teď chybí jediné – uspět ve druhém kole poháru na horké půdě plzeňského týmu Senco Doubravka.

V sobotu ale čeká svěřence Stanislava Purkarta úplně jiný zápas, úvodní utkání letošní sezony druhé fotbalové ligy. V něm Baník přivítá na svém hřišti nováčka soutěže, celek FK Spartak MAS Sezimovo Ústí. A přípravy na důležitý zápas jsou v plném proudu. Po nedělním volnu se fotbalisté sešli znovu k tréninku v pondělí, dnes mají hráči naordinovány dvě tréninkové jednotky. Po středečním volnu se baníkovci sejdou znovu ve čtvrtek ke klasickému tréninku, v pátek je potom čeká již předzápasová příprava se zaměřením na sobotního soupeře.