Svěřenci trenéra Radoslava Látala zamíří na půdu lídra soutěže do Vlašimi, která produkuje agresivní fotbal a hostující týmy dostává pod tlak. „My musíme hrát stejně agresivně jako domácí. Hráče jsem již upozorňoval, že pokud chtějí někteří uhýbat ze soubojů, tak tam ani nemusí jezdit,“ říká na úvod trenér sokolovských fotbalistů Radoslav Látal.

Loňský nováček druhé ligy FC Graffin Vlašim má na svém kontě prozatím jedinou porážku, tu však utrpěl v posledním kole na hřišti rezervy pražské Sparty poté, co došlo ke změně na trenérském postu, kdy dosavadního hlavního trenéra Vlašimi Romana Nádvorníka, kterého si stáhla prvoligová Příbram, nahradil v Sokolově známý Milan Matějka. Kouč Baníku Látal však nějakou výraznou změnu neočekává. „Myslím, že budou hrát dále stejným stylem, který jim evidentně svědčí. Doma neztratili zatím ani bod,“ připomíná.

Sokolovští mají také za sebou úterní detailní rozbor nepovedeného posledního zápasu s Varnsdorfem. „Já jsem každému hráči ukázal jeho chyby a přístup, to, co odvedl na hřišti, jak se k čemu postavil,“ potvrzuje Látal.

Ten chce vrátit své svěřence znovu k poctivé defenzivě z předešlých zápasů. „Mělo by to být pro ně ponaučení, že k zápasu nemůžou nastupovat vlažně, bez plné koncentrace,“ říká.

Mužstvo z hornického města čeká v zítřejším duelu zásah do sestavy. „Změny tam určitě budou i z důvodu reagování na způsob hry domácího týmu, moc jich ale nebude,“ uvádí trenér Sokolova.

Baníkovci jsou také pod Látalem na hřištích soupeřů zatím stoprocentní. Dva zápasy, šest bodů. Tuto bilanci ale trenér nepřeceňuje.„Neříkám, že Most a Znojmo jsou slabí soupeři, ale Vlašim je přeci jenom kvalitativně někde úplně jinde. Na prvním místě nejsou náhodou, teď se teprve ukáže pravá síla našeho mužstva,“ upozorňuje Radoslav Látal.

Přesto kouč sokolovského Baníku věří v sílu svého týmu. „Pokud se Vlašimi vyrovnáme v agresivitě, neuděláme hrubé osobní chyby, tak jsme schopni s nimi hrát zcela vyrovnaný zápas,“ míní.

Cesta k úspěchu je ale podle Radoslava Látala stejná jako v předešlých zápasech. „Všechno bude záležet na tom, jak k tomu opět hráči přistoupí. Od nás jsou na zápas stoprocentně připravení, o soupeři vědí všechno, znají jejich standardní situace. Rozhodující bude jak se na utkání dokáží zkoncentrovat, aby neudělali chybu,“ říká závěrem kouč Baníku.

Fotbalisté Sokolova se do Vlašimi vypraví zítra po krátkém dopoledním rozcvičení na vlastním hřišti a s polední přestávkou na oběd v hlavním městě. Zápas na trávníku lídra soutěže začíná v sobotu v 15:30 hodin.

V domácím prostředí se fotbalisté sokolovského Baníku představí netradičně již příští středu, kdy ve 4. kole Ondrášovka cupu hostí další prvoligový tým, Mladou Boleslav.