Od 18 hodin se představí na stadionu v Jiráskově ulici v Jihlavě, kde je budou čekat hráči místní Vysočiny.
„Jihlava má prakticky stejný kádr jako na jaře, kdy se jí dařilo. Teď na podzim mají určité výpadky, ale tím je to pro nás nepříjemnější,“ říká trenér Baníku Stanislav Purkart na adresu soupeře, který má na svém kontě dvě výhry a dvě porážky. Jihlavané jsou přitom stoprocentně úspěšní na domácím hřišti, kde si poradili s Varnsdorfem a Znojmem, venku, na Dukle a v Sezimova Ústí, naproti tomu vyšli naprázdno.

„Doma budou dělat všechno proto, aby utkání zvládli. My tam ale nejedeme v nějaké poraženecké náladě. Budeme se snažit jim to utkání co nejvíce znepříjemnit a uhrát dobrý výsledek, to pro nás znamená neprohrát,“ pokračuje Stanislav Purkart.
Na Vysočinu se fotbalisté Baníku Sokolov vypravili dnes v ranních hodinách. Kolem poledne mají dorazit do Jihlavy, kde je po krátké rozcvičce čeká oběd a poté již fáze odpočinku před večerním duelem, který bude vzhledem k dosavadnímu průběhu podzimu pro obě mužstva hodně důležitý.

„Dvakrát jsme body ztratili doma, teď potřebujeme nějaké přivézt ze hřiště soupeřů, abychom se zase dostali do plusu,“ potvrzuje kouč Sokolova.
Naopak Jihlava doma zatím netratila, ale její postavení vzhledem k vyhlášenému útoku na postup rovněž není právě lichotivé. Přesto Purkart věří, že utkání přinese pohledný fotbal. „Myslím, že to bude opět kvalitní zápas, a já věřím, že s dobrým koncem pro nás,“ říká.

Spolehnout se může na kompletní kádr. „Problémy měl Jiří Mlika s nakopnutým kolenem, ale pro utkání by již měl být k dispozici,“ přibližuje Stanislav Purkart a dodává recept na dnešní úspěch: „Musíme se tentokrát vyvarovat chyb a jít za vstřelenou brankou,“ .
Program 5. kola: Pátek od 18:00 Jihlava – Sokolov. Sobota od 10:15 Třinec – Znojmo, od 10:15 Sparta B – Zlín, od 16:00 Hlučín – Vlašim, od 16:00 Most – Varnsdorf. Neděle od 10:15 Žižkov – Dukla Praha, od 16:00 Karviná – Kladno, od 17:00 Čáslav – Sez. Ústí.