„My jsme přesně věděli, co bude soupeř hrát, že bude hrát zezadu, že bude hrát s maximální agresivitou. Věděli jsme, že se tomu musíme přizpůsobit, jinak že nemáme šanci uspět,“ říká trenér Baníku k sobotnímu duelu.

To se však sokolovským fotbalistům příliš nedařilo. Na agresivní hru Čáslavi nenašli recept. Po úvodních několika tvrdých zákrocích soupeře se někteří hráči z trávníku „vytratili“. Navíc hostům se podařilo jít ve 13. minutě z nařízeného přímého kopu do vedení.

„Bohužel po těch dvou zápasech venku, které se nám nepovedly, ještě ke všemu dostaneme branku ve 13. minutě, a podle mě to na hráče psychicky sedlo a nebyli prostě schopní se přizpůsobit agresivitě Čáslavi a hrát tu naši hru,“ pokračoval Purkart.

Hosté nenechávali domácímu týmu příliš prostoru, ten nedokázal na soupeře najít recept. „My jsme hráli bez nápadu, chyběl i takový větší důraz v koncovce, protože některé šance tam byly. Měli jsme i trošku smůly při některých situacích. Například kdyby tam dal branku Radzinevicius těsně před přestávkou, mohlo to být zase všechno jinak,“ vrací se Purkart k závěru první půle, kdy měli sokolovští hráči po závaru v šestnáctce Čáslavi příležitost k vyrovnání, ale Pilař ani Radzinevicius míč do branky nedotlačili.

Baníkovci tak nejen že potřetí v řadě nebodovali, ale také potřetí za sebou nedokázali vstřelit branku.
„Musíme si to sami rozebrat. V těch venkovních zápasech to bylo někdy málo agresivním pojetím. Dneska to bylo to samé. Chybí nám větší důraz, chybí tam i myšlenka od středových hráčů, kteří tam hrají příliš stereotypně, a z toho to vyplývá,“ říká zklamaně kouč Sokolova.

Ten navíc nebyl spokojen také s výkony některých hráčů. „Individuální výkony hráčů nebyly na té úrovni, na které by měly být. V jednom zápase je to jeden hráč, ve druhém zase jiný, ale když se to potom poskládá, tak to potom takhle vypadá,“ říká.

Naopak spokojen mohl být trenér Čáslavi Martin Hřídel. „Co se týče taktického výkonu, tak jsme navázali na poslední domácí utkání. Mužstvo plnilo pokyny a vše to bylo samozřejmě podpořeno vynikajícím výkonem brankáře Fryštáka,“ pochvaloval si Hřídel.

Hosté tak došli v utkání nečekaně k první nule na svém kontě v celé sezoně. „Musím říct, že jsme měli i štěstí. Na druhou stranu ale všichni viděli, že jsme jenom nebránili, nestáli někde jenom v bloku a snažili jsme se být také nebezpeční a myslím si, že tady z toho pohledu je naše vítězství dnes zasloužené,“ řekl spokojený trenér Čáslavi závěrem.