Domácí se proti hostům hrajícím o záchranu v soutěži ujali v první půli vedení, přestože Čelákovice měly lepší vstup do zápasu. „My jsme utkání nezačali dobře, hosté si vytvořili dvě brankové příležitosti, ale nedokázali je proměnit,“ říká na úvod hodnocení zápasu chodovský kouč Jiří Schveiner.
Ve 28. minutě tak udeřili domácí a Klemera je poslal hlavou do vedení. „Podařilo se nám nakonec skórovat ze standardní situace. Myslím, že jsme se i vstřelenou brankou potom uklidnili,“ míní trenér Spartaku.

Po přestávce se dal očekávat nápor hostí, kteří museli v utkání bodovat. „My jsme šli do druhého poločasu s tím, že si musíme hlavně pohlídat standardní situace soupeře, který je dokáže zužitkovat,“ pokračoval Schveiner.

To se jeho týmu ale nepodařilo a v rozmezí 68. a 70. minuty domácí právě ze standardních situací dvakrát inkasovali.
„Jiná věc je, že rozhodčí pískal všechny fauly proti nám,“ neskrývá svůj podiv nad dvojím metrem arbitrů utkání trenér Spartaku, který byl také v 75. minutě vykázán po slovních invektivách z domácí lavičky.

„Já jsem pouze upozornil pomezního rozhodčího na situaci, kdy otočil zcela jasné autové vhazování, i když do zápisu nakonec uvedl něco zcela jiného,“ přibližuje Schveiner, který se v situaci nechce příliš pitvat. „Dál se k tomu radši již vyjadřovat nebudu,“ říká.
Chodovští fotbalisté se v posledních dvaceti minutách snažili znovu alespoň srovnat skóre, zatlačili soupeře, vytvořili si několik brankových příležitostí, po brance volala zejména akce Vachníka s Kočím. „Měli jsme v závěru šance, ale nedokázali jsme je proměnit,“ potvrdil na závěr hodnocení zápasu trenér Jiří Schveiner.