Dosavadní trenér prvního týmu Stanislav Purkart se spolu s asistentem Michalem Drahorádem po prohraném utkání v Hlučíně dohodl s klubem na ukončení spolupráce.

Vedení klubu o nové trenérské dvojici zatím mlčí. „Zatím se nebudeme k celé záležitosti vyjadřovat. Nová trenérská dvojice bude představena v úterý dopoledne,“ odpověděl sportovní ředitel Vítězslav Hejret na otázku co se týče nových trenérů.

Redaktoři Deníku ale zjistili, že jak Radoslav Látal, tak Jiří Neček včera odpoledne cestovali do Sokolova, kde jednali o svém angažování.
Po odstoupení trenérů Purkarta a Drahoráda vedl včerejší trénink Jiří Dreiseitl s koučem brankařů Michalem Kýčkem. „Ano. Pověřili jsme tyto dva pány přípravou A týmu,“ potvrdil Vítězslav Hejret.

Důvod odvolání byl více než prostý. „Jednoznačně to jsou sportovní výsledky. Nic jiného za tím nikdo hledat nemusí. Hra našeho A týmu nebyla ve všech zápasech ideální. Mužstvo nehrálo to, co bychom si představovali. Na druhou stranu ale musím říci, že v některých dalších zápasech podal tým dobrý výkon,“ pokračoval Hejret.

Jak Stanislav Purkart, tak Michal Drahorád byli okamžitě uvolněni. „Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. V klidu a bez nějakých emocí jsme celou situaci vyřešili. Oba trenéři chápali, že musíme něco udělat. Tým potřebuje dostat nový náboj,“ říká sportovní ředitel Baníku Sokolov.

Stanislav Purkart své odvolání bere jako něco, co patří k fotbalovému životu. „Tak už to v životě chodí. Vedení klubu mě mohlo odvolat už na jaře, kdy se nám také nedařilo. Nicméně jsme se dohodli, že budeme pracovat i nadále. Podzim jsme začali dobře, ale pak nás zlomily zápasy se Zlínem a Spartou. Utkání s Hlučínem už byl jenom vrchol. Teď bych si chtěl co nejdříve najít angažmá. Nechci vstávat s pocitem, že ten den nic nemusím,“dodává Purkart.