„Tak samozřejmě se se Standou Purkartem známe, je to kamarád, není to příjemné, ale takový je fotbal,“ říká Jiří Neček, který dobře zná Purkartovy pocity. Ve funkci prvního trenéra a sportovního ředitele totiž skončil po minulé sezoně v mužstvu FK Fotbal Třinec. „Vyhodili mi asistenta Karla Kulu, tak jsem odmítl dále pokračovat,“ říká.

Pro Nečka tak není potenciální nové působiště neznámé. „Baník Sokolov jako mužstvo samozřejmě znám, několikrát jsem je sledoval. Myslím si, že je to jedno z kvalitních týmů ve druhé lize,“ odhaluje své poznatky.

Stejně jako pro sokolovskou fotbalovou veřejnost je i pro Jiřího Nečka současné postavení Baníku v tabulce překvapením. „Je to pro mě rozčarování, vždycky hráli výborný fotbal, hráli nátlakově, dávali dost branek,“ říká.

Jednou z prvních věcí, která novou trenérskou dvojici čeká, je analýza současného nelichotivého stavu. „Teď to hráčům zřejmě nejde, ale nevíme zatím příčinu,“ potvrzuje. Překotné změny herního stylu ale s Radoslavem Látalem nechystá. „Mužstvo se mi vždycky líbilo, hráli útočný fotbal, který vyznávám i já, určitě je to devíza, která by se neměla porušovat,“ míní extřinecký kouč.

Zcela neznámou pro Jiřího Nečka není ani hornický Sokolov. „Město znám, nedaleko odsud mám dokonce rodinu. Někteří si z nás sice spolu s Radkem Látalem dělali legraci, jestli sem jdeme rubat uhlí, ale já to tak neberu,“ říká s úsměvem.
Problém Neček nevidí ani ve spolupráci s druhým z trenérské dvojice, již zmiňovaným Radkem Látalem. Spíše naopak. „Určitě se na spolupráci těším, byli jsme spolu v Ostravě i v Opavě. Známe se dlouho, takže nebude žádný problém něco vymyslet,“ říká závěrem.