BANÍK KR. POŘÍČÍ 0
BANÍK BUKOVANY 1
poločas 0:0

Hornické derby vhodně zapadlo do rámce Svatavské pouti. Sešlo se hodně diváků, fandilo se na obě strany. Více ze hry měli hosté. Bukovany byly po většinu zápasu útočnějším a mnohem nebezpečnějším týmem.

Už v 5. minutě založil kolmou akci Fousek, ale Kavůr z vápna přestřelil. Vzápětí se na opačné straně hřiště zjevil sám před brankářem domácí Správka, Macháček však jeho šanci zmařil. Krátce nato pálil domácí Neudert. Jeho přízemní křížná střela zleva mířila podél celé brány asi metr vedle.

Pak už se více prosazovali hosté. Pěkná sólová akce Krupičky ztroskotala na brankáři Dvořákovi, dorážka Bílka byla sražena na roh. Snaha hostí neutuchala. Při jejich další střele se odražený míč vysokým obloukem snášel do prostoru opuštěné branky, vracející se Dvořák včas míč dostihl a zachytil. Královskému Poříčí se nedařilo. Kombinace domácích hráčů vázla, jejich útočná snaha končila už před vápnem snaživého soupeře.

Hosté byli aktivnější také ve druhé části zápasu. Po chybě domácího obránce zachytil míč Mika, přihrál do gólovky Kanisovi, ale ten vyloženou šanci svoji minelou totálně zazdil.

Trestňák domácího Neuderta mířil těsně nad, chvíli nato se na druhé straně dral do šance unikající Bezděkovský. Domácí obránce Dufek si však pomohl falem, za což byl v 60. vyloučen. Poříčí tak zbývajících třicet minut dohrávalo o deseti a hosté toho dokázali využít.

Aktivní Bukovanští hráči už otěže hry z rukou nepustili. Hosté vystupňovali svůj tlak, a tak začínalo být otázkou času, kdy vstřelí vedoucí gól. Blízko k němu měl v 66. minutě Mika. Jeho nádherný volný kop směřoval do šibenice, jenže Dvořák tygřím skokem vytěsnil na roh.

Další vyložená šance přišla o dvě minuty později. To Ouředník ostrým centrem zleva málem propíchl míč o hrot spojnice břevna s bližší tyčí, rotující balón se s nesl k zadní žerdi ke zcela volnému Bezděkovskému, jenže ten k údivu všech bezprostřední blízkosti míč do prázdné branky nedorazil. To byla gólovka jako hrom, jenže bukovanský mladík ji totálně promrhal. Chvíli nato si ale Bezděkovský vše vynahradil a vstřelil jediný, a tak i vítězný gól utkání.

Běžela 71. minuta zápasu, když spící obrana domácích na centr Miky zleva vůbec nereagovala, při náběhu hned tří dotěrných útočníků hostí se k míči dostal Bezděkovský a hlavičkou přes vybíhajícího brankáře rozhodl o soudu utkání , 0:1.

Tenhle výsledek se už nezměnil, byť měli hosté ještě další dvě gólové šance. Tu poslední, z níž mohli ještě vyrovnat, pak měli i domácí. Závěrečná čtvrthodina hry byla rovněž pořádně rušná. V 78. došlo k chybné rozehrávce domácích. Bílek utekl všem a ve své super gólovce přehodil Dvořáka, ale s ním i jeho branku.

Minutu před koncem zacentroval Fousek na zcela volného Bezděkovského a ten ve stoprocentní šanci rovněž minul.
A vzápětí mohl přijít krutý trest, jenže fotbalový bůh tuhle případnou nespravedlnost nedopustil.
Již v nastaveném čase Poříčí zoufale a mocně zatlačilo. Při sprše centrů a sražených střel se míč snesl ke Gvizdovi, ale Macháček jeho hlavičku chytil.

Pískal se konec a bylo rozhodnuto. Hráči Poříčí zklamali jak své příznivce a trenéra, tak i sami sebe. Je v nich víc. Tohle utkání jim vůbec nevyšlo. Nutno ale uznat, že proti nim hrál zdatný protivník. Srdnatě bojující bukovanští borci hráli v neustálém pohybu, byli útoční a agresivní. Šancí si vytvořili na tři zápasy a byť proměnili pouze jedinou, vyhráli zaslouženě. Bukovany se zařadily mezi tří bodové celky. V tabulce přeboru se na lepší skóre posunuly před N. Sedlo, Ostrov, Aš, ale také před poražené Poříčí.

Branky: 71. Bezděkovský. ŽK: 1:1 (73. Kričfaluši – 59. Mika. ČK: 1:0 (60. M. Dufek). Diváci: 240.
Kr. Poříčí: V. Dvořák – Gregor, M. Dufek, Gvizd, V. Neudert – M. Nicklas, Moravec (71. Buják), Provazník, Šellong (56. Valovič) – Správka, T. Kričfaluši (82. Jurik). Trenéři: M. Gabrle, M. Buják.
Bukovany: Macháček – T. Krupička, Pařil, Fousek, Mika – Formánek (80. Svoboda), Kavůr, Ouředník, Bezděkovský – Kanis (85. K. Urban), Bílek (82. Kešner). Připraveni Onody a Stropek. Trenér L. Krupička. (mi)