Oba týmy nabízely od úvodního hvizdu útočné představení. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ze začátku ale týmům chyběla přesná finální přihrávka.

Až v osmnácté minutě viděli diváci první tutovou šanci. To domácí obrana nechala ve svém pokutovém území zcela volného Duchniče, který neprostřelil Uvarenka, jenž míč vyrazil do výšky nad sebe. Další neobsazený hráč hostí, Šilhan, následně naštěstí pro Jihlavu hlavičkoval nad branku.
Následný pád Uvarenka do sítě přinesl málo vídanou kuriozitu – pád břevna a pravé tyče. Pětiminutové přerušení prospělo více hostům, kteří pokračovali v ohrožování domácí svatyně.

Znovu Duchnič se uvolnil ve vápně, jeho pěknou střelu pod břevno Uvarenko vytáhl na roh. Po jeho zahrání Javorského tečovaná střela zazvonila o levou tyč jihlavské branky. Domácímu gólmanovi nadělala hodně starostí i dalekonosná střela Podrazkého.
V těchto chvílích byla hra Vysočiny rozháraná a plná nepřesností. Až ve 42. Dort si v rohu vápna obhodil Šmerdu, který jej podrazil, a nařízenou penaltu kapitán Jihlavy bezpečně proměnil.

Druhý poločas otevřela velká šance hostí. U pomezní čáry v souboji dvou osmnáctek obehrál Hanzlík Veselého, po jeho centru však z malého vápna zcela neatakovaný Podrazký netrefil branku. Vzápětí se mohli chytat za hlavu na druhé straně Tecl a Veselý, kteří oba minuli před brankou pěkný centr.

Ofenzivní partie pokračovala nadále, Sokolov se snažil vyrovnat, Vysočina vyrážela z obrany do rychlých kontrů. Tecl neproměnil individuální průnik po nádherném pasu Dorta, jeho střela jen o milimetry minula tyč sokolovské brány, Gába po centru Dolejše zbrkle v dobré pozici přestřelil. Agilní Dolejš se držel za hlavu o chvíli později, když obešel i gólmana Zachardu, ale trefil tyč prázdné branky. K dovršení střelecké smůly domácích trefil v šedesáté osmé minutě Dort břevno.

Krásný zákrok musel vytáhnout tváří v tvář Pilařovi také Uvarenko v době, kdy se stupňovala snaha hostí o vyrovnání. Zápas tak dospěl až k infarktové koncovce. Tlak Sokolova vyústil v zasloužené vyrovnání, když se na malém vápně prosadil Pilař. Domácí ale hned z protiútoku dokázali tři body urvat. O vítěznou tečku se postaral střídající Bača. V nastaveném čase ještě Sokolov nastřelil břevno.

FC Vysočina Jihlava – FK Baník Sokolov 2:1.
Branky: 43. Dort (PK), 90. Bača – 88. Pilař. Rozhodčí: Kocourek – Večeřa, Kocián. ŽK: Karlík, Gába – Šmerda, Hanzlík. Diváci: 1250. Poločas: 1:0.
Jihlava: Uvarenko – Veselý, Šimáček, Tlustý, Gabriel – Gába (81. Krutý), Dort (77. Bača), Karlík – Dolejš (90– Gavrič), Šimonek, Tecl. Trenér: Urban.
Sokolov: Zacharda – Šmerda (84. Čada), Kura, Knakal, Hanzlík – Podrazký (66. Dittrich), Javorský, Pilař, Vaněček – Šilhan, Duchnič (68. Mlika). Trenér: Purkart.