Dlouho před utkáním se spekulovalo o tom, v jakých sestavách mužstva nastoupí. A – týmy Sokolova a Mostu mají totiž o víkendu namířeno do povodněmi zmítaného Slezska a nebylo jisté, zda k utkání vůbec odcestují.

Teď to vypadá, že se všechny zápasy druhé ligy odehrají. Most tak má přeci jen výhodu, jeho áčko hraje v Hlučíně již v sobotu. „Podle našich informací budou posíleni, ale my se musíme soustředit hlavně na náš výkon,“ připomíná trenér Sokolova Jiří Dreiseitl. Ten povede svůj tým do utkání s cílem vyhrát. „Potřebujeme bodovat. Tři body by pro nás byly vynikající, bod nic moc neřeší,“ přibližuje.

V boji o záchranu se již také nedá moc spoléhat na kvalitu hráčů a jejich výkonnost. „Bude to již založené jen na bojovnosti a vůli. Doufáme, že se k nám přikloní konečně i štěstí,“ přeje si dále sokolovský kouč.

Rozhodující tak zřejmě bude, jak hráči obou mužstev k utkání přistoupí. „Já věřím, že k tomu přistoupíme poctivě. Všichni víme, o co hrajeme. Věřím, že každý hráč, který nastoupí za juniorku, chce divizi zachránit,“ říká trenér Sokolova.

Doma se juniorce v posledních utkáních přiliš nedařilo, venku přes to, že nebodovala, sehrála přeci jen herně lepší zápasy. „V posledních zápasech se od nás také trochu odvrátilo štěstí. Já věřím, že to právě v Mostě zlomíme. Všichni v týmu věříme, že se zachráníme,“ říká Jiří Dreiseitl na závěr.