Výrazně se však útočník, který má zkušenosti z první ligy ještě z působení v Příbrami, v nabité konkurenci v Plzni neprosadil a letos v zimě se rozhodl pro návrat do druholigového Baníku Sokolov. A návratu nelituje.

„Spíše možná lituji toho, že jsem z Plzně neodešel už v létě. Poslední půlrok už to bylo těžké, hrál jsem jen za béčko, vytrácela se i motivace. Když víte, že nebudete hrát, tak vás příliš nebaví ani tréninky. Byl nejvyšší čas změnit prostředí,“ svěřuje se devětadvacetiletý odchovanec fotbalu z Kutné Hory.

Na působení v Plzni ale nevzpomíná ve zlém. „Hlavně první rok jsem získal cenné zkušenosti, které teď mohu uplatnit ve druhé lize,“ míní Jiří Mlika.
V přípravě Baníku ožil, trénuje s velkou chutí. Při včerejším tréninku ve Zruči při tradičním fotbálku Staří – Mladí přispěl k výhře Starých hattrickem a vysloužil si pro sebe i své zkušené spoluhráče přání dobré chuti k obědu od týmu poražených.

Sokolovu chce na jaře ve druhé lize pomoci. „Už se moc těším. Mým cílem je stabilně nastupovat a střílet góly. Proto jsem do Baníku přišel,“ říká Jiří Mlika.