Hostující, v Sokolově velmi dobře známý trenér Žižkova Martin Pulpit tak po utkání neskrýval své rozladění. „Myslím, že jsme dnes soupeři darovali vítězství. Na rozdíl třeba od předchozího utkání s Duklou Praha jsme byli málo agresivní, málo jsme běhali. V tom vidím největší příčinu toho, že jsme dnes prohráli,“ zhodnotil stručně ze svého pohledu nepovedený zápas.

O poznání spokojenější mohl být domácí kouč Stanislav Purkart, byť první půle jeho týmu, alespoň co se brankového vyjádření týká, příliš nevyšla. „My jsme samozřejmě věděli, že Žižkov má velmi dobrou, propracovanou defenzivu a rychlý přechod do útoku. V prvním poločase jsme se snažili hrát trpělivě, čekat na nějakou šanci, na standardní situaci,“ přibližuje Purkart.

To se domácím víceméně dařilo, rychlé kontry Pražanů dokázali eliminovat, ve 39. minutě ale inkasovali po rohovém kopu z dorážky Kropíka. „Měli jsme k dispozici stejné příležitosti, my jsme to však neprostřelili, Žižkovu se to podařilo,“ pokračuje sokolovský kouč.

Jeho svěřenci o přestávce nepropadli panice. „Na klucích bylo o poločase vidět, že to již není možné, že cítí sami, že tu sílu mají a že se nám to podaří zvrátit,“ poukazuje Purkart na přestávkovou atmosféru v kabině.
Nakonec se domácím zápas podařilo otočit. Ve 48. minutě vyrovnal Vaněček, v 84. minutě vybojoval Dittrich pokutový kop, který bezpečně proměnil Podrazký.

„Do devadesáté minuty jsme ten zápas dneska odmakali. V závěru se k nám přiklonilo trochu štěstí, ale my jsme mu šli naproti,“ říká závěrem spokojený Purkart. Fotbalisté Baníku Sokolov jsou se ziskem sedmi bodů na desáté příčce druhé ligy.
V Sokolově se navíc chystá na konci září fotbalová lahůdka, v rámci třetího kola Ondrášovka cupu do hornického města zavítá áčko pražské Sparty, které o víkendu přešlo přes divizní Marilu Votice.