Radoslav Látal se svým týmem vyrazil do Znojma už o den dříve. „Odjeli jsme dříve, tak aby byli hráči na zápas odpočinutí,“ vysvětlil na úvod kouč Látal.
Program baníkovců ve Znojmě je jasný. „Včera v podvečer jsme měli trénink. Dnes to máme naplánované tak, že dopoledne budeme mít lehké vyklusání a následně taktickou přípravu. Okolo jedné hodiny se už začneme plně soustředit na samotný zápas a odjedeme na stadion,“ popsal Radoslav Látal program zájezdu do Znojma.

Trenér si soupeře prostudoval. „Sice jsme neměli tolik času, ale připravili jsme se důkladně. Viděli jsme několik DVD se zápasy Znojma a podle toho připravíme taktiku,“ pokračoval lodivod Sokolova.

Říká se, že vítězná sestava se nemění. „To nemohu potvrdit ani vyvrátit. Stále máme možnost nastoupit v rozestavení čtyři, čtyři, dva. To znamená, že vedle Olega Duchniče bude hrát Jiří Mlika. Nicméně cílem je a bude vycházet ze zajištěné obrany,“ přiznal Látal.

Do hry už může zasáhnout Petr Knakal, který dostal s Karvinou stopku za čtyři žluté karty. Mimo je ale stále dvojice Šilhan – Pilař. „Prvně jmenovaný začal tento týden s lehkým tréninkem. Tomáš Pilař ještě nějakou dobu k dispozici nebude,“ přidal.

A jaký je tým Znojma? Trenér soupeře bez váhání popsal. „Sice to je nováček soutěže, ale myslím si, že mají na to, pohybovat se ve středu tabulky. Každopádně v domácím prostředí ztratili několik bodů a budou se to snažit napravit,“ dodal Radoslav Látal před utkáním, které začíná dnes ve Znojmě, a to od 16 hodin.