OSS LOMNICE - FK LOKET 3:1
poločas 2:1

Se zvýšeným zájmem sledovaný souboj skončil podle očekávání. Branky Janovského, Pitnera a Malinkoviče přinesly potřebné vítězství. Lomnice tak nakročila k turnajovému prvenství, vše má znovu ve svých rukou.

Výhru nad Loktem jí usnadnilo i to, že soupeř nastoupil s neúplným počtem hráčů. Loket začínal, ale i končil jen s devíti statečnými borci.
Úvod zápasu patřil Lomnici. První jedovatou střelu ale vypálil loketský Marian Kolesnáč. Jeho táhlý volný přímý kop z dobrých čtyřiceti metrů prosvištěl jen těsně nad břevnem a skončil v zámezí. Další tvrdou střelu Zbořila a ostrý rohový kop Ferka zatočený mezi tyče brankář Habr vyrazil.

Pak už se více prosazovala Lomnice. V 18. minutě Janovský bombou z 22 metrů parádně vymetl protilehlou šibenici a přivedl domácí do vedení, 1:0.
Od 25. minuty Loket doplnil počet svých hráčů alespoň na deset. Lomnice však svého početně oslabeného soupeře vůbec nešetřila.
Po rohu Kindla zle dotírali Hauf i Malinkovič, střela Ohibského z ostrého úhlu mířila jen do dobře postaveného brankáře Michala Kolesnáče.
Svou akcí zahrozili Truhlář se Zbořilem, nic z toho ale nebylo. Příkladně bojovali především fotbaloví matadoři Kolesnáč a Tonda Kabela.

Ve 36. minutě Lomnice skórovala podruhé. Na centr Ohibského zprava si naběhl Marek Pikner a volejem z blízka pod břevno zavěsil na 2:0.
Pět minut nato šli hosté do protiútoku. Mladý obránce Veselý zbořil faulem ve vápně Zbořila a Truhlář nařízený pokutový kop bezpečně proměnil na 2:1.
Ve druhé půli početně oslabenému týmu Lokte už ubývaly síly. Těsně vedle pálili mladý Tomáš Zindl, Pitner i Koubek. Oršulovu střelu k bližší tyči brankář Kolesnáč bravurně kryl. Ten chytil i prudkou hlavičku Koubka do dolního kouta branky a vychytal i Malinkoviče při jeho průniku do vápna.

V 75. minutě odstoupil pro zranění jeden z loketských fotbalistů, a tak zbývající čtvrthodinu dohrávali hosté jen o devíti hráčích. Klobouk dolů před jejich obětavostí, ale i bojovným výkonem.

Loket si i při hře v oslabení devět proti jedenácti vytvořil ještě jednu tutovou gólovou šanci. V 83. minutě se z ničeho nic zjevil sám před brankářem Marian Kolesnáč, jenže zamířil vedle a svoji super gólovou šanci tak na senzační vyrovnání neproměnil.
Pět minut nato přišlo definitivní rozuzlení. Prudkou střelu mířící mezi tyče stačil ještě jeden z obránců z brankové čáry vykopnout, jenže Malinkovič prudkou dorážkou z blízka vše pečetil na konečných 3:1.

Bylo rozhodnuto. Fotbalisté Lokte ani přes svůj heroický výkon na úspěch v tomto utkání nedosáhli.

Branky: 18. Janovský, 36. Pitner, 88. Malinkovič – 41.Truhlář (PK).
Lomnice: Habr – Veselý, Hauf, Šlais, Holubička – Ohibský, Janovský,T. Žindl, Pitner – Koubek, Malinkovič. Střídali: Maňák,Oršula, Stejspal. Trenér: Martin Ponc.
Loket: Michal Kolesnáč – Marian Kolesnáč, Kabela, Ferko, Juren, Truhlář, Nykodým, Zbořil, R. Hlavsa, Květoň.
Rozhodčí: Šmat – Hrnčák, Balhar. ŽK: 0:0. Diváci: 30.(mi)