Baníkovci přitom nezačali na tvrdém, zmrzlém, ale velmi dobře připraveném trávníku vůbec špatně. Zhruba od 10. minuty začali zcela kontrolovat utkání. Jejich převaha vyústila ve vedoucí branku v 19. minutě, kdy se po rohovém kopu Podrazkého prosadil ve vápně Jiří Mlika, 1:0. I v dalším průběhu nic nenasvědčovalo následnému zvratu. Sokolovští hráči dál drželi otěže zápasu ve svých rukou.

Ve 35. minutě se ale po chybě hostí v rozehrávce dostal do brejku domácí Rygel a po kličce Zachardovi poslal míč do prázdné branky, 1:1.
Poté mohl znovu vrátit vedení na sokolovskou stranu Mlika, který po centru našel hlavou míč, ale jeho stoprocentní šanci odvrátil z brankové čáry domácí gólman Vaclík.

Naopak ostravský výběr nečekaná branka řádně povzbudila a své „probuzení“ korunovali další brankou ve 40. minutě, kdy strhl vedení na vítkovickou stranu Motyčka, 2:1.
Obrat v utkání hosty řádně zaskočil a ve druhém poločase se již nedokázali vrátit ke své hře a prosazovat se proti bojovně hrajícímu domácímu týmu. Navíc se museli obejít bez zraněného Tomáše Pilaře.

Jednu z mála šancí na srovnání skóre měl znovu Mlika, ale jeho střela těsně minula vítkovickou branku, při přesném pokusu Podrazkého naopak zaúřadoval opět domácí gólman.

V 74. minutě tak znovu trestali domácí. Po chybě postupoval sám proti Zachardovi Racko. Sokolovský brankář sice jeho střelu vyrazil, ale dobíhající Drábek uklidil míč potřetí do sítě Baníku.
V závěru si Slezané pohlídali své důležité vítězství.

FC Vítkovice – FK Baník Sokolov 3:1 (2:1).

Branky: 35. Rygel, 40. Motyčka, 74. Drábek – 19. Mlika Rozhodčí: Kocián – Vysloužil, Lakomý. ŽK: 2:2 (30. Cverna, 90. Hritz – 80. Šmerda, 88. Dejmek). Diváci: 320.
Sokolov: Zacharda – Šmerda, Kura, Studík, Čupr (76. Hanzlík) – Podrazký, Čada, Pilař (45. Janáček), Vaněček – Mlika (84. Dejmek), Radzinevicius. Trenér: Purkart.