„Pro obě mužstva to bylo důležité utkání. Zlín se mohl dotáhnout na špici tabulky díky zaváhání Ústí, my jsme zase hráli o sebevědomí a o ukončení té nepříjemné série,“ říká k sobotnímu večernímu zápasu trenér Sokolova Stanislav Purkart.

Podle toho také pro oko diváka pohledné utkání vypadalo. „Hrálo se oboustranně svižně, s maximálním nasazením a agresivitou,“ potvrzuje sokolovský kouč.

Přesto úvod zápasu patřil domácímu týmu, který svou mírnou převahu korunoval ve 27. minutě vedoucí brankou z kopačky kapitána zlínského mužstva Iva Zbožínka.

„Do té obdržené branky to z naší strany nebylo úplně ono. Paradoxně po inkasované brance to z nás spadlo a potom jsme myslím předváděli velice dobrou hru. Byli jsme aktivní, tlačili se dopředu,“ vrací se k zápasu Purkart.

Domácí výběr trenéra Vladimíra Mináře se postupem času začal stále více soustředit na defenzivní hru a uhájení jednobrankového vedení.
„Zlín spíše couvnul a hrál na brejky. Já myslím, že kdybychom dali tu vyrovnávací branku dříve, tak jsme ještě měli šanci to utkání i otočit. Bohužel jsme tam některé šance neproměnili,“ pokračuje trenér Sokolova.

Baníku se nakonec podařilo vstřelit kýženou vyrovnávací branku až v 89. minutě. „Vyrovnání přišlo až v závěru a to je vždycky trošku štěstí, ale myslím, že jsme si ho za svou hru zasloužili. Šli jsme za tím až do poslední minuty a to se nám také vyplatilo,“ říká spokojeně Purkart, který také před zápasem provedl několik avizovaných změn v sestavě.

Od začátku tak nastoupil ve středu pole místo Tomáše Pilaře Pavel Javorský, v útoku nahradil Tomase Radzineviciuse Oleg Duchnič.
„Měli jsme takovou strategii, že od začátku nastoupí Pavel Javorský a v průběhu zápasu potom půjde do hry Tomáš Pilař, i když v jejich případě to bylo trochu vynucené tím, že kotník Tomáše ještě není úplně v pořádku,“ přibližuje Purkart.
Plán nakonec vyšel. Pilař šel na hřiště v 70. minutě a jím rozehraná standardní situace v závěru zápasu znamenala vyrovnávací branku.

Nezklamal ani Oleg Duchnič. „Chtěli jsme více práce na útočném hrotu a já myslím, že se to jeho příchodem podařilo, odvedl velmi dobrý výkon,“ uvedl Purkart.

Jestli se jeho svěřencům podařilo přehoupnout se přes krátkou krizi, se ale teprve uvidí. „Určitě nám to pomůže v sebevědomí, ale je to jen malý krůček,“ říká Stanislav Purkart závěrem.