OSS LOMNICE - BU NOVÉ SEDLO 5:1
poločas 1:1

Sobotní dopolední utkání, které odstartovalo již třetí turnajový víkend, začali lépe hosté. Na umělém trávníku Baníku Sokolov se vydařila baníkovcům dobrá útočná akce, na jejímž konci byl mladík Macák, který ranou zblízka otevřel skóre, 1:0.
Sedlo mělo dobrý úvod, střelecký pokus Machulky ale v síti neskončil. Další dva vážné závary před brankou Lomnice baníkovci ze Sedla do gólového efektu také nedotáhli.

Po půlhodině hry se ale karta obrátila. Obraz hry se viditelně změnil, do nebezpečných útoků a střeleckého zakončování se už více dostávala Lomnice. Neúspěšná střela Janovského zdálky byla prvním vážným varováním. Ve 40. minutě už to tam ale padlo. Po faulu na Holubičku ponechal sudí výhodu ve hře, Kníř dokončil svůj brejk a ranou z ostrého úhlu srovnal na poločasových 1:1.
Nové Sedlo odpovědělo rohovým kopem Hejla, střelu Machulky ale brankář Habr bezpečně chytil.

Druhá půle začala pro baníkovce hodně nešťastně. Špatný výkop stopera od branky zachytil Oršula, přihrál Koubkovi a ten umístěnou střelou k tyči otočil skóre utkání, 2:1.

Brzy nato se Koubek zjevil v další gólovce, jenže přestřelil.
Novosedelští ještě zabrali, střelecké štěstí jim ale nepřálo. Machulka zblízka vypálil jen do náruče připraveného Habra, jeho další pokus směřoval vedle. Přímý kop Hejla z rohu šestnáctky Habr spolehlivě chytil.

Od 60. minuty už převzala otěže hry Lomnice, která byla až do konce zápasu lepším týmem.
Oršulovi se vydařil dravý brejk a centr zprava, nabíhající Stejspal u zadní tyče však minul.
V 70. minutě se na volný přímák rozeběhl kanonýr Janovský a ranou skrz zvýšil na 3:1.
Devět minut nato útočnou akci Ohibského zakončil Koubek, a bylo to 4:1.

Mezitím vypálil Oršula jen do brankáře a tvůrce hry Maňák mířil zdálky vedle.
Krátce před koncem utkání Janovského nastřelovaný míč si jeden z obránců ve snaze odvrátit ztečoval do vlastní sítě, a tím korunoval účet utkání na konečných 5:1.

Konsolidovaný tým Lomnice působil kompaktnějším dojmem, o jeho zaslouženém vítězství nemůže být sebemenších pochyb. Lomnice uhrála devět bodů a vede tabulku zimního turnaje.

Celek Nového Sedla je v jakési přestavbě a ve stadiu hledání optimálního složení. V jeho sestavě teď dostává herní šanci celá řada mladých a nadějných hráčů. V turnaji se Sedlu zatím nedaří. Prohrálo oba své zápasy a bez bodového zisku se krčí na dně tabulky.

Branky: 40. Kníř, 48. a 79. Koubek, 69. a 87. Janovský – 9. Macák

Lomnice: Habr – Holubička, Hauf, Šlais – Pitner, Maňák, Janovský, Zindl ml., Stejspal – Koubek, Kníř. Střídali Oršula, Tonhauser, Ohibský (všichni ve 46. minutě). Trenér Martin Ponc.

N. Sedlo: Liška – Zd. Rubáš, Koudele, Hejl, M. Müller – Karásek, Macák, Machulka, Šebl - M. Rubáš, Schildbach. Střídali Valta, Kubelka. Trenér Sl. Suchý.

Rozhodčí: Francůz – Balhar, Hrnčal. ŽK: 0:0. Diváci: 30. (mi)